Brandon Bays – Metóda Cesta je volanie k návratu domov

Ponúkame vám článok a zaujímavé video interview s Brandon Bays, uverejnené na webovom portáli www.rok2012.sk.
Asi málokto, kto sa zaoberá celostnou medicínou nepozná známu americkú liečiteľku Brandon Bays. Jej metóda Cesta sa úspešne využíva vo viac ako 40 krajinách a známa rovnomenná kniha bola preložená do mnohých jazykov.

Napriek nepopierateľnému komerčnému úspechu a dá sa povedať statusu celebrity, je pani Brandon veľmi milá a skromná osôbka, bez manierov, naučených fráz a umelých “amerických” úsmevov. A to sa cení!


Úplne prvý dojem, ktorý som mal pri stretnutí s ňou bola akási láskavosť a milota, ktorá sa z nej priam liala, a ktorou obklopuje nielen seba, ale i ľudí vôkol. Ak si k tomu pridáte aj jej nespornú charizmu, tak niet sa čo čudovať, že jej osobný príbeh a Cesta priťahuje toľko ľudí po celom svete bez ohľadu na vek, pohlavie či rasu.

Posolstvo i metóda sú veľmi zrozumiteľné a dá sa povedať jednoduché. Veď napokon k tomu najhlavnejšiemu a najzákladnejšiemu v živote nepotrebujeme zložité filozofické postuláty ani znalosť latinčiny. Veľmi stručne by sme o podstate terapie Cesta mohli povedať, že vďaka pochopeniu významu svojich emócií a ich precíteniu vo fyzickom tele sa emočný blok spojený s daným problémom odstráni. Čím si vieme vyliečiť množstvo fyzických i psychických problémov, keďže ako potvrdzujú aj vedecké výskumy, nespracované a potlačené emócie a celková psychosomatika sú zodpovedné za viac ako 80% našich chorôb.

Tu vám spolu s mojou milou kolegyňou Erikou Vincourekovou, ktorá síce položila iba zopár, ale zato veľmi zmysluplných otázok, prinášame rozhovor s pani Brandon Bays o jej Ceste životom, vedeckom pojatí jej metódy, skúsenostiach s liečením a mnohom ďalšom. Rád by som taktiež poďakoval mojej milej kolegynke Zuzke Šestákovej za výborný simultánny preklad z angličtiny. Príjemné počúvanie i sledovanie prajem: