Čo hovoria ľudia o metóde Cesta

Cítim v nej veľkú silu, funkčnosť a efektívnosť pre tisícky ľudí

„Cestu som si zažila. Pochopila som, že ide veľmi hlboko a odkrýva nami dávno potlačené a zabudnuté príbehy, ktorých oprášenie a "prepísanie" má niekedy enormný význam. Cítim v nej veľkú silu, funkčnosť a efektívnosť pre tisícky ľudí.“

Adela Vinczeová; moderátorka
 

Som toho názoru, že všetko pramení z „hlavy"

Zdravotné problémy sú len dôsledkom duševnej alebo psychickej nepohody. Cesta ma veľmi oslovila, už prvé sedenie bolo zážitkom, ktorý mi zmenil život! Cestu odporúčam absolútne všetkým.

Nela Pocisková; herečka

V momente ako začal seminár a prišla „na scénu“ autorka Cesty Brandon, celé to veľmi odľahčila

Vďaka svojej práci som sa stretol s dávnym známym Michalom, ktorý bol v tom období terapeutom Cesty. Vedel som, že mal v minulosti vážne zdravotné problémy, no keď som ho videl po niekoľkých rokoch, vyzeral úplne zdravo, bez akýchkoľvek ťažkostí.

Zaujímalo ma, čo je za tým a on mi začal rozprávať o Ceste. V tom období som trpel dlhoročnou nespavosťou. Vyskúšal som už rôzne spôsoby, ako sa jej zbaviť, nič však nezaberalo. Michal mi navrhol vyskúšať Cestu s presvedčením, že mi môže výrazne pomôcť s mojim problémom. Napriek tomu, že som bol veľmi racionálnym človekom a odmietal som dovtedy akúkoľvek ezoteriku, Michalovi som dôveroval. Fakty o jeho zdraví ma presvedčili do toho ísť a zažiť si to, o čom toľko rozprával.

Už po prvých 3 terapiach s Michalom so začal výrazne lepšie spávať. Dnes viem, že skrz moju nespavosť mi chcelo telo niečo povedať. Niečo nebolo v poriadku. Bol som rozbehnutý neskutočným tempom, za hranice môjho vlastného ja, toho, čo som bol schopný uniesť. Cesta mi pomohla teda veľmi v súkromnom živote, no zároveň obrovsky v pracovnom. Začal som viac vnímať veci, ktoré moju myseľ rozbiehajú a robia nekľudnou. Veci, z ktorých mám stres, strach a nepokoj, a kvôli ktorým som prebdel noci. Z pozície majiteľa a výkonného riaditeľa úspešnej firmy som mal na svojich pleciach obrovskú zodpovednosť. Preberal som však zodpovednosť aj za všetkých ostatných – ak niečo alebo niekto vo firme nefungoval, považoval som to za svoje zlyhanie. Vďaka Ceste som si začal tieto nezdravé presvedčenia uvedomovať a pracovať s nimi. Preorganizoval som svoj život, najmä ten pracovný. Pozíciu výkonneho riaditeľa som prenechal ľuďom viac kompetentným a ja som sa mohol začať venovať rozvoju firmy ako takej.

Na prvý seminár som sa dostal na začiatku roku 2014. Mal som z neho strach. Mal som strach z masy ľudí. Posudzoval som ľudí, ktorí tam boli, obzeral som si ich a nedôveroval im. Bol to strach z nepoznaného. Nič také som predtým neabsolvoval. No v momente ako začal seminár a prišla „na scénu“ autorka Cesty Brandon, celé to veľmi odľahčila a cítil som sa komfortnejšie. Seminár mi dal iný pohľad na veci, viac som precitol. Pre mňa boli dovtedy emócie tabu. Akúkoľvek emóciu som potlačil, dokonca niekedy aj tú pozitívnu. Hnev – hnevať sa je neslušné, tomu som sa vyhýbal. Strach – robil som všetko pre to, aby som ho potlačil, aby odišiel. Láska – vnímal som ju že je, no necítil som ju z hĺbky. Na seminári som pochopil, že emócie sú súčasťou nášho života a že môj prístup k nim nie je správny.

Ďalší seminár v pokračovaní bol seminár Manifestácia Hojnosti. Slováci sa boja hojnosti. Prirodzene si myslia, že keď príde niečo dobré v ich živote, musí prísť automaticky niečo zlé. Vďaka tomuto semináru som sa otvoril hojnosti vo všetkých smeroch a tu som sa aj rozhodol absolvovať celý terapeutický program.

Nemal som ambíciu byť terapeutom. Pre mňa bol celý program programom osobného rozvoja idúcim do úplnej podstaty človeka. Človek sa vyčistí od nezdravých foriem správania a presvedčení, od blokov, čistí si celý svoj život. Najlepšie biznisové a životné školenie, aké som zažil.

Na seminári Bez Ega som sa naučil vedomejšie komunikovať, čo sa výrazne prejavilo v mojej práci. Spoznal som enneagram a typy ľudí. Poznal som ich egá, ich hry, prečo sa ľudia správajú, ako sa správajú, vďaka čomu som vedel, ako k nim pristupovať.

Vďaka Ceste som začal vnímať a plne si uvedomovať, čo v živote mám a akú hodnotu to pre mňa má. Našiel som väčší pokoj. Pred Cestou som bol veľmi zaneprázdený a bol som z toho v strese. Dnes som stále zaneprázdený, ale ostávam pokojný. Nevplýva na mňa stres, neruší to moju radosť zo života.

S dokončením celého programu a absolvovaním ďalších dvoch pokročilých seminárov sa mi úplne dočistila moja nespavosť - spím 8 – 10 hod denne a spím ako poleno. Zmizol môj strach o firmu. Dôverujem životu, že to nejako zariadi.

Okrem všetkých spomenutých pozitívnych účinkoch Cesty na môj život sa výrazne zmenil môj vzťah s manželkou. Čas, ktorý som s ňou trávil som bol mysľou častokrát mimo. Rozmýšlal som nad robotou a nad tým, čo bude zajtra. Nevnímal som ju a dieťa a tým pádom som nebol schopný cítiť a byť vďačný za to, čo mám. Náš vzťah dostal úplne iný rozmer. Venujem im viac času a ten čas je oveľa kvalitnejší. Som v ňom prítomný a venujem sa im naplno.

Semináre a samotné procesy Cesty mi zmenili život a veľmi pomohli. Čo však musí isť ruka v ruke s tým, sú konktrétne činy a kroky, ktoré vo svojom živote zmeníte. Bez toho to nejde.

Zdenko Hoschek; bývalý majiteľ portálu ZľavaDňa, absolvent akreditovaného programu Cesty

Moje vnútorné prežívanie sa zmenilo, môžem byť, kto som, bez nutnosti nosenia masky a vytvárania si falošnej identity

Poznáte pocit, kedy po niečom veľmi túžite, cítite ten silný oheň a potom zrazu niečo vo vnútri príde a zabije to? Nie je možné prekročiť tento svoj tieň.

Oheň zhasne a zostane sklamanie, pocit zlyhania a otázka: „čo mi bráni, prečo?! Veď ja som sa takto vôbec nechcela zachovať!“ A vám medzi prsty uteká život, jeho zažívanie, spoznávanie, pravdivosť k vlastným emóciám a k ich vyjadreniu, možnosti rozširovať svoje vedomosti a talenty. Absolútna LIMITÁCIA! Toto bol môj vnútorný svet, ktorý si mnohí vonku ani nevšimli. Otvorenie sa do spomienok z príchodu na tento svet, uvedomenie si a odpustenie ma absolútne oslobodilo. Začala som si uvedomovať „ÁNO som DOSŤ dobrá, som na správom mieste a v správnom čase!“ Ten oheň sa rozhorel, horí a mohutnie. Moje vnútorné prežívanie sa zmenilo, môžem byť, kto som, bez nutnosti nosenia masky a vytvárania si falošnej identity. Toto je ten najväčší DAR, ktorý mi Cesta priniesla. Som na nej stále a prináša ďalšie a ďalšie dary...

MUDr. Andrea Andrejcová; stomatológ, absolventka akreditovaného programu Cesty

Cesta je veľmi dobrá forma, ako sa ponoriť hlbšie do seba a pochopiť vďaka nej niečo, čo môžete neskôr aplikovať v živote, na sebe aj na druhých

Na odporúčanie kamarátky som si prečítala knihu od Brandon Bays - Cesta. Po prečítaní knihy som chcela ísť na jej seminár a zažiť si Cestu na vlastnej koži. Zaujal ma príbeh Brandon a to, ako vymyslela Cestu - spôsob ako pomôcť ľuďom.

Zároveň som v tom období mala fyzický problém – ekzém a chcela som nájsť jeho psychickú príčinu. Chcela som sa ponoriť do seba a zistiť, aký vzorec správania som si nevedomky a dávno vytvorila, ktorý tento ekzém privoláva.

Na seminári som si prirodzene sadla vedľa dievčiny, ktorá mala to isté ochorenie bez toho, že by som o tom vedela. Počas tohto víkendu sme mali možnosť si samotný proces Cesty vyskúšať. Vyhovovalo mi, že sme sa navzájom v dvojiciach nepoznali. To, že som mohla niekomu pomôcť a viesť ho Cestou, ma napĺňalo radosťou. Úplne som to s ňou prežívala a bola som šťastná, že môžem byť pri jej objavovaní. Moje prvé dojmy po procese boli hlboké. Povyplavovali sa rôzne skryté emócie, cítila som sa veľmi unavená, ale tak správne. Ako keď vám padne kameň zo srdca. Doslovne.

Celý život som nevedome emócie potláčala, niektoré som ani nevedela ako vyzerajú. Na doskách divadla som sa vlastne učila ako ich navonok prejavovať. Napr. málokedy som plakávala a keď áno, tak len tak ticho, keď ma nikto nevidel. Nevedela som, ako mám plakať. Cesta mi tiež ukázala, ako sa dá s emóciami pracovať. Aj vďaka nej som začala vnímať to, čo môžem zlepšiť a viac precítiť.

Cesta je veľmi dobrá forma, ako sa ponoriť hlbšie do seba a pochopiť vďaka nej niečo, čo môžete neskôr aplikovať v živote, na sebe aj na druhých. Nevyrieši vám celý život a nebudete vďaka nej osvietený. Samotná práca na sebe po Ceste prirodzene pokračuje, no je vedomejšia a ľahšia. Cesta je veľmi benefitná a treba vnímať jej podstatu v každodennom živote a s tým pracovať ďalej.

Eva Sakalová; herečka, absolventka semináru Intenzívna Cesta

Úplný zvrat v mojej mysli nastal až po postupnom osobnom spoznávaní ľudí, ktorých Cesta výrazne ovplyvnila

Pri mojich pravidelných prechádzkach po kníhkupectvách môj zrak veľakrát spočinul na knihe CESTA. Vždy som ju však zaradila do kategórie „ťažká ezotorika“ bez toho, aby som ju otvorila, tobôž chytila do rúk. Prevrat mojej mysle náhle nastal pri prednáške Michala Andrejca.

Viac ma však zaujala jeho osobnosť ako metóda samotná. To však spôsobilo, že som metódu CESTA preradila z priečinku “ťažká ezoterika“ do priečinku „účinná koučovacia metóda“. Proces som však absolvovala až po dlhšom čase a viac zo zvedavosti, ako z reálneho očakávania zlepšenia môjho života. Úplný zvrat v mojej mysli nastal až po postupnom osobnom spoznávaní ľudí, ktorých Cesta výrazne ovplyvnila. Okrem Michala aj Vlasto, Zdenko, Miro a ich štýl komunikácie, jednania, pohľadu na svet ma priviedli k rozhodnutiu zúčastniť sa semináru Cesty. Zažila som nečakané vyplavenie spomienok dávno zabudnutých, zdanlivo nepodstatných, čo podporilo mnohé uvedomenia úplne esenciálne pre moje súčasné vzťahy. Moja myseľ mi zrazu vizualizovala veci, situácie, dovtedy absolútne nepredstaviteľné a teda nemožné. A čo si viem predstaviť, to viem urobiť a to sa mi aj reálne v živote deje.

Alena Mazánová; spolumajiteľka MMP branding & design studio, absolventka semináru Intenzívna Cesta

Pomocou Cesty som objavila vďačnosť, ktorá nie je samozrejmá pre väčšinu z nás a mala by byť

Najcennejšie, čo mi Cesta dala, je vedomosť, že ľudia  v mojom okolí  a môj život sa môžu zmeniť tak, ako si to prajem a predstavujem a zmení sa to iba vtedy, keď zmena vychádza zo mňa.

Stačí zmeniť svoje vnímanie, pohľad, správanie, prijať v sebe hnev, trpkosť, dokázať odpustiť sebe a tým druhým a pochopiť, prečo tí druhí tak konali a život naozaj naberie iné obrátky. Vzťahy s ľuďmi v mojom okolí sa akoby zázrakom zmenili k lepšiemu, každodenný život sa stal krajším, jednoduchším a oveľa slobodnejším. Dokážem sa s ľahkosťou smiať a komunikovať a žije sa mi jednoduchšie.

Pomocou Cesty som objavila vďačnosť, ktorá nie je samozrejmá pre väčšinu z nás a mala by byť. Takisto sa mi rozšírili obzory vnímania a na jednotlivé situácie sa už nepozerám úzkoprso iba mojím pohľadom. Svoj hnev už neobraciam voči iným, aj keď mi ho možno práve tí druhí spôsobili, ale odpovede hľadám v sebe, obraciam sa smerom k sebe, aby nič negatívne vo mne nezostávalo.

A keď prídu situácie, s ktorými si neviem rady a majú na mňa negatívny dopad, stále viem, že tu mám nástroje Cesty, ktoré ma zas a znova posunú dopredu, ku krajšiemu dňu.

Tatiana Máhrová; právnička, absolventka seminárov Intenzívna Cesta a Manifestácia hojnosti

Cítim sa zdravší, otvorenejší a slobodnejší. Som len na začiatku Cesty, ale už teraz Ďakujem!

Raz mi jeden priateľ povedal, že slovo náhoda je pre neho cudzie a nevie, čo znamená. Zistil som, akú má pravdu...

Všetko sa dialo/deje/bude diať z nejakého dôvodu, má to svoj zmysel a význam. Cesta mi pomáha čítať tieto dôvody, uvedomujem si skutočnosti v novom svetle a vnútorne ma to napĺňa, posúva ďalej vo vzťahu k sebe, rodine, kamarátom a známym. Postupne zhadzujem svoje masky. Cítim sa zdravší, otvorenejší a slobodnejší. Som len na začiatku Cesty, ale už teraz Ďakujem!

Peter Hudec; Private Equity Manager, absolvent semináru Intenzívna Cesta a pokročilé nástroje

Dnes po roku som tu zdravá, šťastná a spokojná. Cesta ma doviedla domov. K samej sebe.

Je tomu presne rok teraz v marci, čo som sa dostala do kontaktu s Cestou. Od prvého okamihu som vedela, že som našla niečo, čo som hľadala veľmi dlho.

Do môjho života zrazu prišlo veľa zmien, ktoré som spočiatku vnímala negatívne. Rozpadnutie môjho partnerského vzťahu, o ktorom som si myslela, že je jedinečný a v duchu „spolu až kým nás smrť nerozdelí.“ Zásadné zmeny v práci. Zdravotné problémy.

Prežila som. Všetko. Dnes viem, že k objaveniu svojej skutočnej krásy a sily, som potrebovala tieto zmeny, ktoré mi doslova zlomili srdce. Úprimne neľutujem ani jeden deň.

Dnes po roku som tu zdravá, šťastná a spokojná. Cesta ma doviedla domov. K samej sebe. Po veľkom počte veľmi silných terapii som naozaj našla samú seba a dostala odpoveď, prečo nastali tieto zmeny v mojom živote. Teraz im už rozumiem a chápem ich. A som za ne nesmierne vďačná. O tom je tá moja CESTA.

Monika Podhorská; Marketingová komunikácia, absolventka akreditovaného programu Cesty

Zbavila jsem se panických záchvatů a celkové úzkosti

Co se týče změn v mém zivotě, které připisuji práci na sobe skrze Cestu...tak těch je vela:)

Kde začít?

Zbavila jsem se panických záchvatů a celkové úzkosti, ktorá mně před tím často provázela, osvobodila jsem se od své mysli, která mi nedávala pokoj, otevřela jsem se sobě, lásce, druhým, Životu...uvolnila jsem se, snížil se mi krevní tlak, přestal se mi objevovat herpes, moje hlava nevytváří katastrofické scenáře jako dřív, můj klid, štestí a sebepřijetí není závislé na něčem nebo někom, přijímam všechny pocity, které přicházejí a neutápím se v nich, nechám je odejít, dokážu s láskou pustit, co je mi drahé, dokážu si užít samotu, což pro mě bylo v minulosti obtížné, neupřednostňuji druhé a jejich potřeby před svými jen proto, aby mě měli rádi... Můj život je mnohem opravdovější.

Lucie Vaculíková; detská psychologička, psychoterapeutka, riaditeľka AUT-Centra o.p.s. (Centrum terapeutickej starostlivosti o deti s autizmom a problémovým správaním); absolventka akreditovaného programu Cesty

Neviem nájsť tie správne slová, ktoré by vyjadrili to, čo naozaj cítim

Píšem, aby som vyjadrila hlbokú vďaku vám všetkým za to, že ste mi umožnili urobiť zo semináru Sloboda od ega ten najvýnimočnejší týždeň môjho života. Neviem nájsť tie správne slová, ktoré by vyjadrili to, čo naozaj cítim... V krátkosti: verím, že som vo svojom vnútri po prvýkrát zažila Boha a skutočnú slobodu. Cítim pokoru, radosť, nadšenie a som plná nádeje po prvýkrát od kedy si pamätám. Bol to najvýnimočnejší a nesmierne transformujúci zážitok. Otvorili sa mi dvere do úplne inej dimenzie bytia.

Laura

Seminár Bez Ega mi odhalil pravdu

Seminár Bez Ega mi odhalil pravdu o tom, kto som a ukázal klamstvo o tom, kým nie som. Je to akoby ste sa celý život považovali za kvapku vody a potom sa prebudili do skutočnosti, že ste celým oceánom. A nielen tým, ste hviezdami, mesiacom, stromami, ste VŠETKÝM. Je to obrovský dar!

Katrina

Odporúčam tento seminár každému, kto sa snaží zistiť, prečo je jeho život taký, aký je

Po štúdiu NLP asi pred 10 rokmi som bola, pripúšťam, trochu skeptická ohľadne toho, čo mi tento seminár môže priniesť. No mýlila som sa: tento srdečný a na mnohých miestach vtipný seminár vdýchol tejto inak nudnej technike život a preniesol nás priamo do samotného Zdroja. Vlastne som bola trochu sklamaná, keď sa tento víkend končil. Naozaj odporúčam tento seminár každému, kto sa snaží zistiť, prečo je jeho život taký, aký je. Je jednoduchý, hlboký a kroky, ktoré som si osvojila, zmenili môj pohľad na život, na seba a inšpirovali ma siahnuť za svoje hranice.

Lynda

Odhalil klamstvá o tom, kto nie som

Program pre terapeutov Cesty mi otvoril pravdu o tom, kto som. Odhalil klamstvá o tom, kto nie som. Je to ako celý život poznať sám seba ako kvapku vody a zo­budiť sa precitnutím, že ste celý oceán. A nielen to. Ste hviezdy, mesiac, stromy, ste všetko. Je to dar!

Katrina

Nič nepopíše Cestu a jej účinky lepšie ako príbehy o uzdravení pochádzajúce od ľudí, ktorí túto metódu skúsili prostredníctvom knihy, účasťou na seminári alebo počas individuálnej terapie.

Máme mnoho povzbudzujúcich ohlasov od absolventov seminárov a v tejto časti vyberáme niektoré z nich. Ak by ste sa aj vy chceli s nami podeliť so svojím príbehom, napíšte nám na info@brandonbays.sk.

"Ďakujem Vám za možnosť seminára Cesty na Slovensku, ktorého som sa minulý víkend zúčastnila už po druhýkrát. Opísať všetky dopady na moje vnútro, ale aj na praktickú časť môjho života, by bol dlhý príbeh. Som nadšená, napriek tomu, že všetky čiastočky môjho ega vždy úporne bojujú proti každému vnoreniu. Roky som hľadala odpovede a nachádzala nové a nové metódy, ktorými by som sa vedela dopracovať k svojim blokom. Minulý rok, po prvej účasti na seminári, som prestala hľadať. Vedela som, že som konečne trafila domov. Za všetky príbehy len jeden výstižný. Keď som sa vrátila zo seminára, 16-ročná dcéra mi povedala: "Mami, nedovoľ, aby ťa realita "vcucla" a narušila túto energiu, ktorú teraz máš. Pochop, ja ju potrebujem."

Zuzana (Intenzívna Cesta)

Na konci cesty som doma vystupovala uvoľnená a pokojná

Srdečne pozdravujem, som nesmierne vďačná, že som sa dostala na tento seminár, moja vďaka sa nedá ani slovami vyjadriť, emócie a staré záležitosti sa začali u mňa vyplavovať hneď v nedeľu po odchode zo seminára. Cestou v autobuse sa začal môj prvý samostatný proces, úplne spontánne, bez predlohy som ho zvládla sama a doteraz nechápem ako sa to stalo, ako je možné že to takto prebiehalo. Na konci cesty som doma vystupovala uvoľnená a pokojná. Ďakujem ešte raz celému tímu, a želám veľa úspechov.

Alica (Intenzívna Cesta)

Rada by som Vám poďakovala za nevšedné a krásne tri dni s Brandon a s Vami

Rada by som Vám poďakovala za nevšedné a krásne tri dni s Brandon a s Vami. Pomohli ste mi v hľadaní odpovedí na niektoré otázky a tiež v pochopení mne doposiaľ nepochopených či skrytých stránok v mojom živote. Rozhodne budem využívať cenné poznatky, ktoré som počas Intenzívnej Cesty získala a hlboké zážitky z nej sú uložené v mojej pamäti. Milí priatelia - dovoľujem si takto Vás nazývať, zo srdca prajem všetkým Vám veľa úspechov vo Vašej prospešnej činnosti a tak potrebnej pomoci ľuďom. So srdečným pozdravom a úctou

Oľga (Intenzívna Cesta)

Tento víkend bol pre mňa tou zmenou v živote ktorú som potrebovala ako soľ

Tento víkend bol pre mňa tou zmenou v živote ktorú som potrebovala ako soľ a vy všetci ste boli pre nás tou najlepšou podporou, akú sme mohli mať. Ďakujem za tú užasnú energiu ktorou ste nás obklopili.

Martina (Intenzívna Cesta)

Seminár bol úžasný, bolo to niečo jedinečné a nezabudnuteľné a stále to vo mne doznieva :))

 

Nataša (Intenzívna Cesta)

Opäť mám pocit, že žijem svoj život plný lásky, pokoja a radosti

Veľmi si vážim toho, čo sa mi tu dostalo. Je pre mňa požehnaním stretnutie s Brandon, ďakujem za jej príbeh o tom, ako z preťaženia dostala zápal pľúc, pomohlo mi to riešiť moju tému, že som si brala na plecia príliš veľa, chcela som pomáhať blízkym, veľa som pracovala, až zo mňa zostala vyprahnutá nádoba. Po všetkom, čo som tu včera prežila, som bola schopná prijať nové rozhodnutia, ktorými dokážem pomôcť sama seba a nielen druhý ktorí to potrebujú. Ďakujem za vedenie, posily, pokoj, lásku a radosť. Opäť mám pocit, že žijem svoj život plný lásky, pokoja a radosti. Ďakujem. Cesta spája ľudí, pomáha tým, ktorých duša je pripravená. Je to krásna práca. Cítim sa silná, šťastná a spokojná. To som necítila už niekoľko mesiacov...

Alena (Intenzívna Cesta)

Som veľmi nadšená, nad moje očakávanie

Som veľmi nadšená, nad moje očakávanie. Uvoľnili sa nejaké bloky, ktoré určite naštartujú uzdravenie. Hlavne som sa naučila, ako ďalej odstraňovať svoje bloky. Budem ďalej pokračovať. Ďakujem všetkým, že som tu mohla byť.

Marta (Intenzívna Cesta)

Vynikajúci seminár, ktorým som odkryl svoje možnosti

Vynikajúci seminár, ktorým som odkryl svoje možnosti, ktorý mi pomohol odhaliť spôsob, akým sa viem vysporiadať so svojimi emóciami. Je to vynikajúca skúsenosť a vedomie, že tým môžem pomôcť nielen sebe, ale aj blízkym, je úžasná.

Marcel (Intenzívna Cesta)

Plačem od radosti! To je to, po čom som tak veľmi žíznila mnoho rokov. Všetko sedí! Vďaka, vďaka, vďaka!

 

Jarmila (Intenzívna Cesta)

Kto neskúsil, neuverí

Kto neskúsil, neuverí. Názov seminára hovorí za všetko. Bolo to naozaj intenzívne. Odchádzam unavená, ale naplnená pokojom a láskou. A už nie som spútaná. Som voľná. Ja lietam! Ďakujem :)

Mária (Intenzívna Cesta)

Úžasné, ako ďaleko sa vie človek dostať a ani o tom nevie.

 

Lucia (Intenzívna Cesta)

Srdečná vďaka, že Brandon Bays prišla do Košíc. Som fanúšik metódy Cesta. S Brandon som absolvovala už 3 semináre. Obdivujem jej úžasnú energiu. Vďaka.

 

Eva (Intenzívna Cesta)

Fantastický seminár, veľká životná inšpirácia, veľká motivácia venovať sa a pokračovať v ceste.

 

Alexandra (Intenzívna Cesta)

Nevedel som, čo mám od tohto semináru očakávať

Nevedel som, čo mám od tohto semináru očakávať, ale bol veľkým prínosom pre moju ďalšiu cestu a boj. Ďakujem, že som tu mohol byť a zúčastniť sa takého nezvyčajného semináru. Namasté.

Ján (Manifestácia hojnosti)

Seminár bol neskutočne napĺňajúci

Seminár bol neskutočne napĺňajúci. Veľmi silný zážitok plný manifestovania hojnosti vo všetkých oblastiach života. Teším sa na každý môj nasledujúci deň. Ďakujem.

Iveta (Manifestácia hojnosti)

Bol to veľmi silný seminár, plný emócií, neskutočnej energie

Mám toho toľko, čo chcem povedať. Bol to veľmi silný seminár, plný emócií, neskutočnej energie. Idem mi mozog z hlavy vyletieť, tak sa cítim, ako sopka pred výbuchom. Ďakujem vám, robíte to skvelo. Teším sa zo seba, teším sa na svoj ďalší život a ďakujem vám za neštartovanie, za energiu, všetko na svete si zaslúžim, všetko, čo chcem, si dovolím.

Jana (Manifestácia hojnosti)

osunul som sa v poznaní a pocitmi, ktoré boli neuveriteľné, ďalej

Bol to pre mňa neuveriteľný zážitok. Posunul som sa v poznaní a pocitmi, ktoré boli neuveriteľné, ďalej. Som nesmierne šťastný, že som mohol byť v spoločenstve takých úžasných ľudí. Ďakujem moc, ste SUPER! :)

Ivan (Manifestácia hojnosti)

Seminár Hojnosť bol úžasný. Cítim sa po ňom báječne

Seminár Hojnosť bol úžasný. Cítim sa po ňom báječne. Získala som nové vedomosti, vnútorné emócie boli veľké. Našla som si nových priateľov s podobnými záujmami. Boli tu s nami aj krásne víly – tréneri – ktorí boli prpravení a ochotní vždy pomôcť. Ďakujem im veľmi pekne. Táborák bol nádherný!!! Kevin – ten nemal chybu.

Alena (Manifestácia hojnosti)

Pro mě byl program Cesty mnohem víc než jakéholi školení

Pro mě byl program Cesty mnohem víc než jakéholi školení, měl nedozírný význam pro mě osobně, hlavně proto, že jsem se naučila pracovat se svými emocemi, že je prostě nechám projít a nemusím je nijak potlačovat ani s nimi nějak pracovat či je soudit. Na posledních seminářích se pro mě stala zásadní věc - skončily všechny moje příběhy a představy o tom, že by mi z vnějšího světa mohl kdokoli jakkoli ublížit nebo ukřivdit. A uvědomila jsem si, že moje vize je pracovat (nejen) metodou cesty s vědomě duchovně hledajícími, protože pro mě je to víc přímá cesta ke svobodě a Pravdě než léčebná metoda.

Katka (Akreditovaný program)

CESTA a ľudia s ňou spojení mi nastavili zrkadlo, v ktorom som uvidela svoju pravú prirodzenosť

Keď som doštudovala medicínu, dúfala som, že budem ľuďom pomáhať zmierňovať ich utrpenia, choroby a bolestí. Mala som dostupné väčšinou len klasické a zaužívané liečebné metódy, ktorým som verila. Postupom času a praxe som zisťovala, že klasická medicína dokáže pomôcť len čiastočne a to hlavne odstránením alebo zmiernením symptómov. Nedokáže prísť na príčinu ochorení a tým radikálne uzdraviť chorého. Tento poznatok ma zaplavoval smútkom.

Keď som sa stretla s metódou CESTA a oboznámila sa s ňou bližšie, hneď som ju chcela vyskúšať. Bola som nadmieru prekvapená, ako dobre a prirodzene funguje. Cítila som volanie svojej duše ešte viac sa s touto, v mojom vnímaní prevratnou metódou zoznámiť a naučiť sa ju využívať pre seba a ostatných. CESTA a ľudia s ňou spojení mi nastavili zrkadlo, v ktorom som uvidela svoju pravú prirodzenosť, mení celý môj život a náhľad na seba a všetko okolo. A práve toto všetko chcem naučiť aj svojich pacientov, a tým zmierniť alebo odstrániť ich utrpenie.

Martina (Akreditovaný program)

Co se týče změn v mém zivotě, které připisuji práci na sobe skrze Cestu...tak těch je vela:)

Kde začít? Zbavila jsem se panických záchvatů a celkové úzkosti, ktorá mně před tím často provázela, osvobodila jsem se od své mysli, která mi nedávala pokoj, otevřela jsem se sobě, lásce, druhým, Životu...uvolnila jsem se, snížil se mi krevní tlak, přestal se mi objevovat herpes, moje hlava nevytváří katastrofické scenáře jako dřív, můj klid, štestí a sebepřijetí není závislé na něčem nebo někom, přijímam všechny pocity, které přicházejí a neutápím se v nich, nechám je odejít, dokážu s láskou pustit, co je mi drahé, dokážu si užít samotu, což pro mě bylo v minulosti obtížné, neupřednostňuji druhé a jejich potřeby před svými jen proto, aby mě měli rádi... Můj život je mnohem opravdovější.

Lucie (Akreditovaný program)

Absolútna LIMITÁCIA! Toto bol môj vnútorný svet

Poznáte pocit, kedy po niečom veľmi túžite, cítite ten silný oheň a potom zrazu niečo vo vnútri príde a zabije to? Nie je možné prekročiť tento svoj tieň. Oheň zhasne a zostane sklamanie, pocit zlyhania a otázka: „čo mi bráni, prečo?! Veď ja som sa takto vôbec nechcela zachovať!“ A vám medzi prsty uteká život, jeho zažívanie, spoznávanie, pravdivosť k vlastným emóciám a k ich vyjadreniu, možnosti rozširovať svoje vedomosti a talenty. Absolútna LIMITÁCIA! Toto bol môj vnútorný svet, ktorý si mnohí vonku ani nevšimli. Otvorenie sa do spomienok z príchodu na tento svet, uvedomenie si a odpustenie ma absolútne oslobodilo. Začala som si uvedomovať „ÁNO som DOSŤ dobrá, som na správom mieste a v správnom čase!“ Ten oheň sa rozhorel, horí a mohutnie. Moje vnútorné prežívanie sa zmenilo, môžem byť, kto som, bez nutnosti nosenia masky a vytvárania si falošnej identity. Toto je ten najväčší DAR, ktorý mi Cesta priniesla. Som na nej stále a prináša ďalšie a ďalšie dary...

Andrea (Akreditovaný program)

Na odporúčanie kamarátky som si prečítala knihu od Brandon Bays - Cesta

Po prečítaní knihy som chcela ísť na jej seminár a zažiť si Cestu na vlastnej koži. Zaujal ma príbeh Brandon a to, ako vymyslela Cestu - spôsob ako pomôcť ľuďom.

Zároveň som v tom období mala fyzický problém – ekzém a chcela som nájsť jeho psychickú príčinu. Chcela som sa ponoriť do seba a zistiť, aký vzorec správania som si nevedomky a dávno vytvorila, ktorý tento ekzém privoláva. Na seminári som si prirodzene sadla vedľa dievčiny, ktorá mala to isté ochorenie bez toho, že by som o tom vedela. Počas tohto víkendu sme mali možnosť si samotný proces Cesty vyskúšať. Vyhovovalo mi, že sme sa navzájom v dvojiciach nepoznali. To, že som mohla niekomu pomôcť a viesť ho Cestou, ma napĺňalo radosťou. Úplne som to s ňou prežívala a bola som šťastná, že môžem byť pri jej objavovaní. Moje prvé dojmy po procese boli hlboké. Povyplavovali sa rôzne skryté emócie, cítila som sa veľmi unavená, ale tak správne. Ako keď vám padne kameň zo srdca. Doslovne. Celý život som nevedome emócie potláčala, niektoré som ani nevedela ako vyzerajú. Na doskách divadla som sa vlastne učila ako ich navonok prejavovať. Napr. málokedy som plakávala a keď áno, tak len tak ticho, keď ma nikto nevidel. Nevedela som, ako mám plakať. Cesta mi tiež ukázala, ako sa dá s emóciami pracovať. Aj vďaka nej som začala vnímať to, čo môžem zlepšiť a viac precítiť. Cesta je veľmi dobrá forma, ako sa ponoriť hlbšie do seba a pochopiť vďaka nej niečo, čo môžete neskôr aplikovať v živote, na sebe aj na druhých. Nevyrieši vám celý život a nebudete vďaka nej osvietený. Samotná práca na sebe po Ceste prirodzene pokračuje, no je vedomejšia a ľahšia. Cesta je veľmi benefitná a treba vnímať jej podstatu v každodennom živote a s tým pracovať ďalej.

Eva (Intenzívna Cesta)

A čo si viem predstaviť, to viem urobiť a to sa mi aj reálne v živote deje.

Pri mojich pravidelných prechádzkach po kníhkupectvách môj zrak veľakrát spočinul na knihe CESTA. Vždy som ju však zaradila do kategórie „ťažká ezotorika“ bez toho, aby som ju otvorila, tobôž chytila do rúk. Prevrat mojej mysle náhle nastal pri prednáške Michala Andrejca. Viac ma však zaujala jeho osobnosť ako metóda samotná. To však spôsobilo, že som metódu CESTA preradila z priečinku “ťažká ezoterika“ do priečinku „účinná koučovacia metóda“. Proces som však absolvovala až po dlhšom čase a viac zo zvedavosti, ako z reálneho očakávania zlepšenia môjho života. Úplný zvrat v mojej mysli nastal až po postupnom osobnom spoznávaní ľudí, ktorých Cesta výrazne ovplyvnila. Okrem Michala aj Vlasto a ich štýl komunikácie, jednania, pohľadu na svet ma priviedli k rozhodnutiu zúčastniť sa semináru Cesty. Zažila som nečakané vyplavenie spomienok dávno zabudnutých, zdanlivo nepodstatných, čo podporilo mnohé uvedomenia úplne esenciálne pre moje súčasné vzťahy. Moja myseľ mi zrazu vizualizovala veci, situácie, dovtedy absolútne nepredstaviteľné a teda nemožné. A čo si viem predstaviť, to viem urobiť a to sa mi aj reálne v živote deje.

Alena (Intenzívna Cesta)

Od prvého kontaktu s Cestou som vedela, že som našla niečo, čo som hľadala veľmi dlho

Do môjho života zrazu prišlo veľa zmien, ktoré som spočiatku vnímala negatívne. Rozpadnutie môjho partnerského vzťahu, o ktorom som si myslela, že je jedinečný a v duchu „spolu až kým nás smrť nerozdelí.“ Zásadné zmeny v práci. Zdravotné problémy. Prežila som. Všetko. Dnes viem, že k objaveniu svojej skutočnej krásy a sily, som potrebovala tieto zmeny, ktoré mi doslova zlomili srdce. Úprimne neľutujem ani jeden deň. Dnes po roku som tu zdravá, šťastná a spokojná. Cesta ma doviedla domov. K samej sebe. Po veľkom počte veľmi silných terapii som naozaj našla samú seba a dostala odpoveď, prečo nastali tieto zmeny v mojom živote. Teraz im už rozumiem a chápem ich. A som za ne nesmierne vďačná. O tom je tá moja CESTA.

Monika (Akreditovaný program)

Cestu som si zažila. Pochopila som, že ide veľmi hlboko a odkrýva nami dávno potlačené a zabudnuté príbehy, ktorých oprášenie a "prepísanie" má niekedy enormný význam. Cítim v nej veľkú silu, funkčnosť a efektívnosť pre tisícky ľudí.

 

Adela (individuálne sedenie)

Keď prídu situácie, s ktorými si neviem rady a majú na mňa negatívny dopad, stále viem, že tu mám nástroje Cesty

Najcennejšie, čo mi Cesta dala, je vedomosť, že ľudia v mojom okolí a môj život sa môžu zmeniť tak, ako si to prajem a predstavujem a zmení sa to iba vtedy, keď zmena vychádza zo mňa. Stačí zmeniť svoje vnímanie, pohľad, správanie, prijať v sebe hnev, trpkosť, dokázať odpustiť sebe a tým druhým a pochopiť, prečo tí druhí tak konali a život naozaj naberie iné obrátky. Vzťahy s ľuďmi v mojom okolí sa akoby zázrakom zmenili k lepšiemu, každodenný život sa stal krajším, jednoduchším a oveľa slobodnejším. Dokážem sa s ľahkosťou smiať a komunikovať a žije sa mi jednoduchšie. Pomocou Cesty som objavila vďačnosť, ktorá nie je samozrejmá pre väčšinu z nás a mala by byť. Takisto sa mi rozšírili obzory vnímania a na jednotlivé situácie sa už nepozerám úzkoprso iba mojím pohľadom. Svoj hnev už neobraciam voči iným, aj keď mi ho možno práve tí druhí spôsobili, ale odpovede hľadám v sebe, obraciam sa smerom k sebe, aby nič negatívne vo mne nezostávalo. A keď prídu situácie, s ktorými si neviem rady a majú na mňa negatívny dopad, stále viem, že tu mám nástroje Cesty, ktoré ma zas a znova posunú dopredu, ku krajšiemu dňu.

Tatiana (Manifestácia hojnosti)

Raz mi jeden priateľ povedal, že slovo náhoda je pre neho cudzie a nevie, čo znamená

Zistil som, akú má pravdu... Všetko sa dialo/deje/bude diať z nejakého dôvodu, má to svoj zmysel a význam. Cesta mi pomáha čítať tieto dôvody, uvedomujem si skutočnosti v novom svetle a vnútorne ma to napĺňa, posúva ďalej vo vzťahu k sebe, rodine, kamarátom a známym. Postupne zhadzujem svoje masky. Cítim sa zdravší, otvorenejší a slobodnejší. Som len na začiatku Cesty, ale už teraz Ďakujem!

Peter (Intenzívna Cesta) Ako vám môže cesta pomôcť? Video, kde sa dozviete viac o metóde Cesta. Vstupenky kúpite v eshope Online obchod

Seminár E-motion a čistenie traumy by som v stručnosti zhrnula ako Koniec sveta starého a Začiatok sveta nového - a to doslovne!

Dorothe je jedna krásna žena s jemnou nenápadnou energiou, ktorá mi predostrela každé dve hodiny novú a novú metódu ako rozprúdiť, otvoriť a vyliečiť každú bunku v tele. Jej rozprávanie a metódy sú hlboké a intenzívne. Zabárajú sa raz ako vánok a inokedy ako metelica do tela a do mysle. A to s absolútnou neoblomnosťou.
Následne k vám na požiadanie pristupujú pomocníci. Nebadane, s ľahkosťou a najmä s láskavým prístupom vás prevedú a podporia v procese.

Používam veľa expresií a to preto, lebo je to priam nevyjadriteľné čím si človek prejde. Každý tým, čím si má prejsť a to bezpečne, s rešpektom a úctou k sebe samému.

S láskou, vďakou a veľkou úctou ku všetkým zúčastneným!

Ivana, účastníčka semináru E-motion a čistenie traumy v Bratislave, 09/2019

Tá VEĽKOSŤ zážitku ma jednoducho dostala!

Ďakujem, že som sa mohol zúčastniť úžasného víkendu z Dorothe! Už pred seminárom som tušil, že to bude nádherné, no tá VEĽKOSŤ zážitku ma jednoducho dostala. Je úžasné s akou ľahkostou ma joga s hudbou a trasením v podaní Dorothe posunula. Z ťažko pre mňa - som racionálny typ - riešiteľného zaseknutia, ktoré som zažíval v poslednej dobe v živote, som znova dostal vietor do plachiet a objavil, že aj bez slov sa dá rásť a posúvať ďalej.

S láskou, Igor - účastník semináru E-motion a čistenie traumy v Bratislave, 09/2019

Odmena je neopísateľne oslobodzujúca

V minulosti som zažil mnoho traumatických situácií, ktoré som na úrovni mysle "zvládol". Netušil som, že si ich stále nesiem so sebou... Odkaz seminára je, že každý človek ich vie spracovať! Kombináciou rôznych nástrojov sa vieme dostať k ich počiatku a vyčistiť ich (vrátane následkov). Práca s telom je jednoduchá a efektívna zároveň. Prostredníctvom nástrojov, ktoré prináša Dorothe, spoznáte svoje telo na hlbšej úrovni.

Uvedomenia o prepojení tela a emócií mi odkryli doteraz nepoznané oblasti. Naše telo s nami neustále komunikuje. Keď ho budeme počúvať, budeme mať zdravý život na všetkých úrovniach. Seminár odporúčam každému, kto si chce skutočne prežiť emócie na fyzickej úrovni. Ak si to dovolíte, odmena je neopísateľne oslobodzujúca. A čo je krajšie ako žiť v slobode a pravde?

Peter Hudec, účastník semináru E-motion a čistenie traumy v Bratislave, 09/2019

Seminár E-motion a čistenie traumy bol úžasný

Dorothe vytvorila posvätné a bezpečné prostredie a v spoločnosti mojich kolegov, terapeutov Cesty a pod odborným vedením Dorothe sa každý mohol skutočne uvoľniť a nechať svoje telo robiť to, čo potrebovalo.

Najhlbší účinok tohto workshopu bol u mňa ten, že všetko to napätie, ktoré som v tele nosila celý svoj život zrazu zmizlo a viac sa už nevrátilo. Od workshopu uplynuli tri mesiace a v mojom tele stále nie je žiadne napätie. Ten pocit rozľahlosti a uvoľnenia vo vnútri môjho tela je lahodný...
Hneď po príchode domov mi moji klienti začali zrkadliť výsledky môjho otvorenia – veľa krát sa počas nejakej fázy v procese začali triasť a vypúšťať traumu a ja som to len vítala vediac, že to je nesmierne uzdravujúce a uvoľňujúce.

Ivana, Slovensko

Každý deň v práci som svedkom hlbokej a trvalej premeny.

Vidím, ako sa ľudia oslobodzujú z depresie, alergií, úzkosti, žiaľu, nízkeho sebavedomia, vysiľujúcich zmien nálad a fyzických zdravotných problémov ako je vysoký krvný tlak, syndróm dráždivého čreva, migrény, dokonca aj rakovina!

Marie-Sylvie Roy, terapeutka Cesty

Žasla som nad tým, že procesy, ktoré som nikdy predtým nerobila, boli také silné.

Rada tiež pozerám videá od Brandon. Cítim jej lásku a pozerajúc sa jej do očí cítim, akoby bola priamo pred mnou, jej prítomnosť je veľmi silná.

Vďaka jej vibrácii plačem pri pozeraní každého nového videa; cítim, ako jej vychádza zo srdca a plynie priamo do môjho.

MJoelle Bert, účastníčka Intenzívnej Cesty

Ak by mi niekto ponúkol milión dolárov, aby som sa vrátil naspäť do času pred Cestou....

„WOW, ani neviem ako a kde začať...

Keď sa seminár začal, poviem vám, jediné, čo som chcela, bolo otočiť sa a čo najrýchlejšie utiecť. Moja úzkosť bola všade, bola som zdesená. Tak veľmi som chcela odísť, no zároveň som sa konečne chcela dostať ku koreňu všetkej mojej bolesti/strachu/úzkosti/depresii.

Nemala som čo stratiť a mohla som získať tak veľa. Zostala som a bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som kedy urobila.

Ak by mi niekto ponúkol milión dolárov, aby som sa vrátila do čias pred Cestou, povedala by som, aby si ich strčili... Som taká šťastná, že som sa konečne znovu našla!!!“

Rita z Austrálie

Vôbec netúžim vrátiť sa do starých zlých časov

To, čo som na seminári zažil, mi zmenilo život od základov: mal som samovražedné sklony, bol som alkoholikom, fajčil som 40 cigariet denne... (Manželka ma opustila).

Dopad, ktorý si na mňa a moje postoje mala, mi naozaj zmenil život! Môj život je teraz čertovsky dobrý.

Vôbec netúžim sa vrátiť do starých zlých časov, mám skvelú ženu, s ktorou som prvýkrát randil, keď sme mali 18!

Brandon, dlžíme ti tak veľa. Mám skvelú prácu, skvelý život na vidieku Norfolku v Anglicku a behám na rôznych maratónoch doma aj v zahraničí. A áno, mám 62 rokov

Stewart Gillion zo Spojeného kráľovstva