Brandon Bays - slúžiť ľudstvu v prebúdzaní a uzdravení

„Cesta je proces, ktorý sa zrodil na mojej vlastnej ceste k uzdraveniu môjho tela z tumoru veľkého ako basketbalová lopta.“
Brandon Bays je medzinárodne uznávanou transformačnou líderkou, rečníčkou, expertkou v oblasti uzdravenia mysle a tela a autorkou svetového bestselleru Cesta, knihy, z ktorej sa predalo viac ako milión výtlačkov. Vyše 25 rokov cestuje po svete, organizuje semináre, prednášky a prezentácie o Ceste. O procese, ktorý najlepšie vystihuje pomenovanie „špičková transformujúca a uzdravujúca metóda.“ Jej práca sa dotkla a neustále mení životy stoviek tisícov ľudí. 

Brandon Bays - slúžiť ľudstvu v prebúdzaní a uzdravení

Kedy sa začala vaša duchovná cesta? 

Keď som bola ešte len malým dieťaťom. Pamätám si, ako som sa pozerala na strom a videla som, ako sa rozpúšťa vo svetle. A už v takom rannom veku som túžila pochopiť ten „život za životom“. Táto túžba ma priviedla na cestu skúmajúcu oblasť psychológie, filozofie a komplementárnej medicíny. Uvedomila som si, že naše bytie preniká nekonečná inteligencia zodpovedná za všetko, čo sa manifestuje navonok. 

Študovala som s duchovnými učiteľmi a filozofmi po celom svete, ako 19 ročná som sedela v prítomnosti osvieteného majstra Krishnamurti a na duchovnej ceste som strávila celý svoj život. Proces Cesty je to, čo mi dalo možnosť a konkrétnu metódu, ako sa s touto nekonečnou inteligenciou skontaktovať. 

Môžete nám o Ceste povedať viac? 

„Cesta je proces, ktorý sa zrodil na mojej vlastnej ceste k uzdraveniu môjho tela z tumoru veľkého ako basketbalová lopta.“ Je to proces, v ktorom sa dostávame dovnútra a do vedomia uloženého v našich bunkách - do bunkových spomienok. Prejdeme si hlbokým procesom uvoľnenia, pustenia, pochopenia a napokon odpustenia. A keď sa zrodia nové bunky, sú už oslobodené od starých programov, rodia sa ako nové zdravé bunky. Prostredníctvom procesu vyčistíme nerovnováhu alebo chorobu, aby sme svoje telo dostali opäť do rovnováhy. Samotná kniha je praktickým sprievodcom k uzdraveniu života a k oslobodeniu. My všetci potrebujeme vykročiť na svoju vlastnú uzdravujúcu cestu, ktorá je o návrate domov do stavu osvieteného vedomia, ktoré je našou podstatou. Čistíme to, čo nás brzdí. Všetci sme tou istou božskou láskou a podstatou. Uzdravenie nikdy nebolo o mne osobne, bolo o ľudstve. Nikdy som nespochybnila silu učenia: odkedy sme pred viac ako 25 rokmi začali, prostredníctvom Cesty sa uzdravili stovky tisíc ľudí.

Ktoré boli tie hlavné momenty vo vašom živote, kedy bola zmena nevyhnutná? 

Počas obdobia troch-štyroch rokov sa udialo niekoľko udalostí, ktoré mi zmenili život. Prvá sa udiala v roku 1992, bol to nádor, z ktorého som sa potrebovala vyliečiť. Rok na to, náš dom v Malibu zhorel v dôsledku prírodného požiaru. Stratili sme všetko a finančne sme sa ocitli na dne. V roku 1994 sa môj manžel zamiloval do mladšej ženy a odišiel odo mňa a rok na to som stratila svoje živobytie. Táto séria katastrof ma úplne zmenila. Prinútilo ma to uvedomiť si, čo je a čo nie je skutočné: ja nie som moje telo tak, ako ani môj život nedefinuje môj dom alebo materiálne veci. Uvedomila som si, že ma rovnako nedefinuje moja rola ako manželky a ani moja práca. To, kým som, je nekonečná láska a pokoj, toto je moja podstata, ktorá neprichádza a nikam neodchádza. Ľudia prichádzajú a odchádzajú. Životný štýl prichádza a odchádza. Manželstvá prichádzajú a odchádzajú, dokonca aj práca príde a odíde. Ale to, kým som, odnikiaľ neprichádza a nikam neodchádza. Je to nekonečné a večné. A ja som sa zaprisahala zostať vernou tejto pravde. Pretože táto pravda so mnou zostala, keď ma všetko ostatné opustilo. To, kým všetci sme, je neopísateľná nekonečná inteligencia, ktorú niekto nazýva Boh alebo Božstvo a iní zas Nekonečno alebo Večnosť

Hovorili ste, že práca Cesty nabrala v posledných rokoch nový smer, môžete nám o tom povedať viac? 

Áno, Cesta sa rozvinula a jej záber sa rozšíril. Vzišlo to z uzdravenia ľudí, toto učenie žije a dýcha. Je to o návrate domov k tomu, kým v skutočnosti ste, o skončení s posudzovaním seba samého, o živote v pravde a plnom prejave vášho potenciálu. 

Keď sa pozriete na nemluvniatko, vidíte, že sa cíti zajedno z celým vesmírom. Potom sa v dôsledku bolestí a skúšok, ktorými počas života prechádzame, začneme uzatvárať. Počas uzdravujúceho procesu Cesty začíname čistiť veci zvnútra a „makro“ svet začne postupne odzrkadľovať náš „mikro“ svet. Naše prebudenie následne smeruje od nás k našim priateľom a milovaným, do celého nášho života. Ako povedal Gándhí: „Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete“ a Cesta vám na to dá nástroje. Keď nájdete pokoj v sebe, stanete sa jeho „žijúcim prenosom“

Kde na svete vnímate najväčšiu potrebu uzdravenia? 

Dnes sa veľa práce Cesty točí okolo uzdravenia ženskosti. Zdá sa, že Hnutie Me Too (Aj ja) to vynieslo do vedomia nás všetkých, čím vyšlo na povrch mnoho zranení. Už nie je viac akceptovateľné ženy zneužívať len preto, že sú ženy, trestať ich za to, že sú „hriešne“ alebo sexuálne bytosti. Napríklad, práve teraz pracujem so ženami v židovskej komunite v New Yorku a robím tam semináre Intenzívnej Cesty na uzdravenie ich histórie zneužívania. 

Brandon Bays - slúžiť ľudstvu v prebúdzaní a uzdravení

Ako vnímate svoje poslanie v živote? 

Pre mňa osobne je mojím poslaním alebo volaním slúžiť ľudstvu v prebúdzaní a uzdravení. To znamená, že som často na cestách, takmer neustále v pohybe. Tento rok strávim doma vo Walese len 49 dní, žijem tam v ekologickom dome na útese pri oceáne. Normálny mesiac pre mňa je ako v apríli toho roku - Paríž, Štokholm, Kodaň a predtým, než sa na zopár dní vrátim domov, Praha. O Ceste učím v 39 krajinách sveta a každý rok strávim tri mesiace na južnej hemisfére, kde tiež intenzívne vyučujem. 

Túto prácu robíte už 25 rokov, ako sa o seba staráte? 

Život na cestách si vyberá svoju daň. Po nejakom čase som sa naučila starať sa o svoje telo. Únava a vyčerpanie je pozvaním k zmene, k vytvoreniu rovnováhy. Každý deň na balančnej podložke cvičím jógu, meditujem a modlím sa. Taktiež si doprajem masáže a soľné kúpele, jem čistú a zdravú stravu a svoj deň začínam zeleným smoothie. Starať sa o svoje telo je súčasťou našej dharmy, našej cesty. Som vďačná za to, že prekypujem dobrým zdravím. Celých 25 rokov som nevynechala ani jeden seminár. Taktiež som obklopená skvelým tímom a v Európe máme dodávku, ktorá so mnou cestuje a v ktorej mám všetky veci potrebné pre moju podporu. Cestujem dokonca aj so svojou vlastnou podložkou na matrac a svojím vankúšom! A keď nepracujem, milujem čas strávený s mojím manželom, s ktorým sme v manželstve už 22 rokov. Užívam si varenie a večer strávený pri ohni, s priateľmi a ich príbehmi. Veľa svojho voľného času trávim aj v prírode. Milujem jazdu na koni, lyžovanie, potápanie a surfovanie. Voda a sneh sú mojím elementom. Ale mojou vášňou je slúžiť životu a ľudstvu a som vďačná za to, že môžem túto svoju vášeň žiť. 

A na záver, aké je vaše prianie do budúcnosti? 

Mojím želaním je, aby si Cesta našla miesto v každej domácnosti, aby bola k dispozícii každému, kto ju potrebuje. Aby bolesť mohla odísť a my sme mohli zažiť pochopenie a odpustenie a žiť z pravdy v našom vnútri. A čím viac z nás sa postaví za pravdu a bude ju žiť, tým viac uzdravenia a prebudenia sa udeje. Cesta je o jednote: my sme súčasťou tej istej, jedinej lásky. 

Zdroj: https://www.globalwoman.co/the-healing-was-never-about-me-personally-it-was-about-humanity/

INTENZÍVNA CESTA S BRANDON BAYS
Zažite silu transformačného semináru s americkou autorkou opäť na Slovensku.