Podstata je v pocitoch

Spoznal úspech, dostatok peňazí, cestoval, stal sa spolumajiteľom siete firiem s medzinárodnými aktivitami... Aby všetko fungovalo, bežne pracoval 16 hodín denne. Dnes vie, že zaplatil krutú daň. No ako hovorí Michal Andrejco, všetko malo svoj zmysel. V súčasnosti vedie kliniku zdravia - Medante, jedinú súkromnú polikliniku s celostným prístupom ku zdraviu a organizuje semináre metódy Cesta.


Váš príbeh je ako z filmu. Po skončení školy sa vám nesmierne darilo a mnohí vám mohli závidieť skvelý štart a navonok „sladký“ život. Čo všetko sa za tou pozlátkou skrývalo?

Viedol som skutočne aktívny život. Necelý rok po škole som naskočil do rozbehnutého biznisu s medzinárodnou distribúciou špecializovaného zdravotníckeho materiálu. Podarilo sa nám získať exkluzívne predajné práva, na v tom čase unikátne produkty – srdcové implantáty na odstraňovanie vrodených srdcových defektov. V praxi to bol prevrat, pretože namiesto veľkej otvorenej kardiochirurgickej operácie na srdiečku malého pacienta bolo zrazu možné použitím katetrizačných techník odstrániť srdcové defekty bez nutnosti otvárať hrudník.

Pre amerického výrobcu sme boli zaujímaví najmä tým, že sme dokázali pokryť 26 stredo a východoeurópskych krajín, vrátane Ruska. Špičkoví lekári z Detského kardiocentra v Bratislave školili medzinárodných lekárov a ja som mal hŕstku kolegov, s ktorými som zastrešoval komplexnú operatívu.

Vysoké pracovné nasadenie mi vyhovovalo. Hovoril som dobre po anglicky a nemecky, učil som sa po rusky, cestoval som 8 mesiacov z roka. Dosahovali sme obchodné úspechy a príjmy boli bez pochýb zaujímavé.

Nastal však vážny zlom – o slovo sa prihlásilo zdravie. Navyše, od detstva ste trpeli astmou, množstvom silných alergií a neskôr i celiakiou, čiže dietetické obmedzenia, lieky a lekári vás sprevádzali od malička. Aké ďalšie, resp. iné problémy nastali?

Boli sme naivní a ľahostajní k detailu. Biznis v Rusku rástol príliš rýchlo a medzi partnermi mal každý na vec vlastný názor a v napätej situácii došlo súbežne k rozpadu ruského i slovenského tímu. Spustil sa lavínový efekt a v priebehu krátkeho času bolo po biznise.

Dorazil môj budíček. Rozplynuli sa povrchné predstavy o čiernobielom svete. Materiálne sny sa premenili na ilúziu. Poctivý, no rýchlokvasený podnikateľ – manažér narazil na zónu neznáma.

Zdravotné problémy na seba nenechali dlho čakať. Prvé problémy sa prejavili po niekoľkých týždňoch života v totálnom strese a emočnom vypätí, s ktorým som si vôbec nevedel rady. Zhoršilo sa mi dýchanie a nastali tráviace ťažkosti. Zo dňa na deň som strácal kilogramy, za necelé štyri mesiace takmer tridsať. Pribudlo množstvo potravinových intolerancií. Lekári mi diagnostikovali chronicky zapálený žalúdok, tenké i hrubé črevo, polypy na žlčníku a jeho funkčnú poruchu.

Dá sa to povedať aj tak, že vlastné telo vám naznačilo, že dovtedajšia cesta nebola správna? Čo sa udialo a čo ste urobili vy?

Telo so mnou hovorilo po celý ten čas. Dnes to viem. Rovnako aj dôvody, pre ktoré k náhlemu zvratu v mojom živote došlo. Skladačka sa po rokoch poskladala. Vtedy som však nemal šancu vnímať celkový rozmer problému.

Moje prvé kroky smerovali ku klasickým lekárom. Bolo to jediné, čo som poznal, jediné, čomu som dôveroval – systém modernej medicíny. Navštívil som mnoho odborníkov. Závery sa veľmi nelíšili. V priebehu dvoch rokov som podstúpil desiatky vyšetrení, všetko, čo moderná medicína v tom čase ponúkala. Čo nebolo dostupné na Slovensku, bolo v Česku, Rakúsku či v Rusku.

Na lekára som hľadel ako na autoritu, očakával som od neho pomoc. Neuvedomujúc si, že po celý čas držím opraty pevne len vo vlastných rukách. Postupne sa začali prejavovať vedľajšie účinky farmakoík. Návaly panického strachu, sústavné – rok trvajúce – nevoľnosti, insomnia ma dohnali k psychiatrovi. Antidepresíva boli už len ďalšou povinnou jazdou.

Čo sa udialo, že nastala veľká zmena?

Pamätám si, ako počas jednej katastrofickej noci plnej strachu z toho, čo sa to so mnou deje, som zachytil tichučké vnuknutie v podobe otázky: čo ak sa to nedeje náhodne, čo ak to celé má pre mňa zmysel?

Racionálne som si to nevedel vysvetliť, no ešte v tú noc sa začala nová etapa môjho života.

Po dvoch rokoch pátrania po odpovediach na poli modernej medicíny sa predo mnou otvoril svet tzv. alternatívnej medicíny.

Zmenil som radikálne stravu. Skúsil množstvo hladoviek a doslova experimentoval s detoxikačnými kúrami. Čítal som našu i zahraničnú literatúru. Stretol sa s autormi, lekármi i nelekármi. Uchvátila ma urinoterapia, tradičná čínska medicína. Pomohla mi homeopatia a biorezonancia, bylinné preparáty.

Netrvalo dlho a vysadil som všetky lieky, ktoré som užíval. A môj stav sa postupne zlepšoval. Zlom nastal, keď som si uvedomil, že fyzické problémy sú poslednou úrovňou manifestácie problému, ktorý začína na inej úrovni.

Kde? Chvíľu som si myslel, že v hlave. Konečne som prestal pátrať po odpovediach len na úrovni telesnej. To bolo obdobie NLP (neurolingvistického programovania), pozitívnych vizualizácií, modlitieb. Pokračoval som modalitami ako terapia emocionálnej slobody, Hooponopono, regresom, rodinnými konšteláciami a kineziológiou. Fascinoval ma svet duchovných princípov, až sa mi do ruky dostala kniha Cesta.

Našli ste sa? Ako teraz hľadíte na život, čo vám dáva a čo mu dávate vy?

Bola to práve Cesta od Brandon Bays, ktorá ma definitívne naviedla „domov“. Do sveta emócií, kde ležia korene chronických psychických no i fyzických ochorení.

Vďaka tejto fascinujúco jednoduchej, no komplexnej metóde som krok po kroku začal spoznávať, kto naozaj som, čo ma napĺňa, aké sú moje silné a slabé stránky, našiel som vlastné vnútorné životné hodnoty, ktoré viac neviem vypnúť, len ich vnímať a podľa nich konám.

Zažil som, že „ja“ je len ilúzia. Vnímam vlnu života, na ktorej sa snažím surfovať. Viem, že čím menej životu stojím v ceste, čím menej je prítomné „moje ja“, tým naplnenejší pocit zažívam, tým elegantnejšie sa veci vyvíjajú. A chápem, že do konca mojich dní sa budem s mojím „ja“ stretávať a prijímať ho v plnom objatí.

Ide teda o emócie, ich porozumeniu vo vlastnom tele a to začali počúvať?

V princípe áno. Brandon Bays, autorka terapie Cesta hovorí, že telo je barometer „duše“. Ja ľuďom, ktorí veria na existenciu „duše“, „mojej“ a „tvojej“ „duše“, hovorím, že telo je podvedomie, ktoré nevie klamať. Telo vždy len reaguje.

Cez telo máme všetci prístup k vnútornému svetu emócií, kde ležia odpovede k dokonalému zdraviu i trvalému pocitu vnútorného pokoja či naplnenia.

Je to jednoduché a predsa proces komunikácie s vlastným telom je pre mnohých z nás tým vôbec najťažším. Mne osobne v tomto podala pomocnú ruku práve terapia Cesta, ktorej nástroje využívam denne v každej oblasti vlastného života – či už je to rozvoj Medante, moje zdravie, výchova detí či partnerský život.
„Ak sa postavíte zoči-voči strachu, samote, hnevu, smútku, vlastne akejkoľvek emócii, pochopíte na vlastnej skúsenosti, že aj tá najbolestivejšia emócia príde a potom zas odíde. Trvá to len pár sekúnd alebo minút. Následne nastúpi pokoj a uvoľnenie – priestor bez , ktorého nemôže nastať uzdravenie a práve ten priestor, ktorý zaručuje pevné zdravie a pocit šťastia z vlastného života“,
dozviete sa na seminári Intenzívna Cesta od Brandon Bays.

3-dňový seminár Intenzívna Cesta s Brandon Bays navždy zmení váš život!

Využite liečivú, život transformujúcu silu, ktorá je už teraz vašou súčasťou! Spoznajte chýbajúcu časť západnej medicíny!

Dovoľte Brandon, aby vás počas len troch dní naučila, ako sa spojiť s úžasnou liečivou silou vášho tela a uvoľniť hlboké emočné bloky, staré bolestivé zvyky, oslabujúce presvedčenia a ďalšie nezdravé nastavenia, ktoré ste si počas života osvojili.

Techniky, ktoré sa naučíte, vás budú už navždy sprevádzať a podporia váš pocit šťastia, fyzického zdravia, vzťahov, mentálneho zdravia, duchovného prebudenia a hojnosti. Všetky tieto oblasti sú prepojené a neoddeliteľné. Ak sa uzdravíte v jednej oblasti, prejaví sa to aj v inej.
„Nezáleží na tom, aký vážny je váš problém, ani koľko ste sa s ním už natrápili. Vždy existuje možnosť, ako sa úplne oslobodiť a uzdraviť. Dokážete sa dostať k samotnej podstate svojich problémov, vyriešiť ich a odstrániť, aby ste tak umožnili naštartovať proces liečby a mohli v živote vyjadriť svoju pravú podstatu.“
Brandon Bays