Za 7 týždňov mi nádor zmizol: prezradila žena, ktorá sama porazila zákernú rakovinu, časopis Plus 1 deň

Milá, skromná, úprimná a vždy dobre naladená. Taká je americká spisovateľka Brandon Bays. Pred 20 rokmi napísala knihu Cesta, ktorú preložili do 48 jazykov. Uplynulý týždeň strávila v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach, kde tiež radila iným, ako sa popasovať so životnými problémami.
Ste rodená Američanka, ale predkov máte z rôznych krajín...

Narodila som sa v USA, kde som prežila detstvo. Mama však pochádza z Rakúska a dedo z Rumunska. Posledných 22 rokov je mojím oficiálnym domovom Veľká Británia.Osud vám uštedril niekoľko ťažkých rán.

Prvý raz som sa vydala, keď som mala 22 rokov. S manželom sme žili krásne 20 rokov. Potom si našiel o 17 rokov mladšiu ženu. Keď som mala 39, zistili mi nádor na maternici. O rok neskôr mi zhorel dom. A keď som mala 41 rokov, opustil ma manžel.

Nakoniec ste sa však predsa len dočkali šťastia.

Stretla som Kevina Billetta, účastníka mojich seminárov, ktorý v tom čase trpel ťažkou depresiou. Keď vyzdravel, začal sa medzi nami rozvíjať vzťah. A už 22 rokov sme manželmi. Máme veľmi hlboký vzťah.

V roku 1992 vám diagnostikovali nádor maternice. Sami ste sa vyliečili za sedem týždňov. Ako je to možné?

Bola to pre mňa hrozná správa. Lekárka trvala na tom, že musím podstúpiť chirurgický zákrok. Veľmi som sa toho bála, a tak som sa rozhodla, že sa pokúsim uzdraviť sama pomocou alternatívnych metód. Jedla som surovú stravu, chodila na masáže, vyskúšala som bylinné procedúry, pozitívne vizualizácie. Vyzerala som zdravo, dokonca som vyžarovala energiu, ale tumor zostával bez zmeny, stále vo veľkosti lopty.

Jedného dňa, keď som ležala na masážnom stole v už úplnej beznádeji, som to vzdala. Všetko som zanechala a dovolila som si načúvať niečomu hlbšiemu, svojmu vnútornému pokoju, vnútornej múdrosti. Potom som počula slovo odpustenie. A tak som našla cestu k úplnému odpusteniu všetkého, čo sa v tej minulosti odohralo. Uvedomila som si, že tumor sa nedržal mňa, ale že ja som sa držala toho tumoru.

Čo to znamená? Ako sa to prejavilo?

Tumor jednoducho opustil moje telo. Prirodzene, bez akejkoľvek operácie, počas obdobia takmer siedmich týždňov.Pre vážnu diagnózu ste nemohli mať ani deti... Netrápi vás to?

Vyriešila som to inak. Vlastné deti nemám, ale adoptovala som si dve. Z prvého manželstva mám dcéru a z druhého syna. Sme naozaj šťastná rodinka.

Čo sa odvtedy zmenilo vo vašom živote?


Všetko. Odvtedy sa môj život uberá cestou slobody. Hlboko v sebe cítim vďačnosť. Každý okamih mi znova odhaľuje, kým v skutočnosti som. Ak by som zajtra zomrela, viem, že môj život bol dobre žitý. Nemám žiadne výčitky, ničoho mi nie je ľúto.

Myslíte si, že tieto schopnosti máte dané zhora?

V prvom rade to bola modlitba za uzdravenie. Cítila som sa navedená vesmírom, životom, energiou – ak chcete – Bohom. No nehľadajme v tom žiadne náboženstvo.

Na svoj vek vyzeráte naozaj dobre. Aký máte recept na úžasný vzhľad?

Milujem život a milujem každý moment v živote. Neopúšťa ma vďačnosť. Jem zdravo, chodím do prírody. Milujem seba a život. Takto odporúčam žiť. (úsmev).