Vyliečená z rakoviny bez liekov, Slovenka

"Každý z nás tuší, že sa v ňom skrýva obrovský potenciál. Chceme ho využiť, ale niečo nám v tom bráni. Túžime sa oslobodiť, ale nevieme ako. S metódou Cesta sa vám to konečne podarí." Brandon Bays
Zdroj: Slovenka Zdravie rodiny
Dátum: december 2014

Liečebno-transformačná metóda Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela, mysle a duše. Využíva sa v 43 krajinách.

Je uznávanou metódou, ktorú napríklad v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete. Aplikuje sa v centrách liečby rakoviny, závislostí, v centrách celostnej medicíny, vo väzniciach. Vo firmách sa dokonca používa aj v rámci koučingu. Aj to svedčí o jej mnohostrannom využití. Za metódou Cesta stojí Brandon Bays, ktorá sa vďaka nej vyliečila z ťažkého nádorového ochorenia.

Ako sa to celé začalo?

,,Potom, čo mi moja lekárka diagnostikovala nádor, trvala na tom, že musím podstúpiť chirurgický zákrok. Podľahla však mojim presvedčivým prosbám a dala mi mesiac na to, aby som sa uzdravila sama pomocou alternatívnych metód, ktoré som poznala. Jedla som surovú stravu, chodila na masáže a hydrokolonoterapie, vyskúšala som bylinné procedúry, pozitívne vizualizácie – v podstate som skúsila všetko, čo by vám vôbec mohlo napadnúť. Vyzerala som zdravo, dokonca som vyžarovala energiu, ale tumor zostával bez zmeny, stále vo veľkosti basketbalovej lopty. Jedného dňa, keď som ležala na masážnom stole už v úplnej beznádeji, som to vzdala. Jednoducho a úplne som sa vzdala. Akékoľvek vedenie, všetky školenia, skúsenosti, všetko som zanechala a dovolila som si počúvnuť niečo hlbšie, svoj vnútorný pokoj, vnútornú múdrosť, ktorá ku mne hovorila bez slov. Zrazu sa objavila spomienka na traumu z môjho detstva, s ktorou som sa, ako som sa do toho času domnievala, vyrovnala už pred niekoľkými rokmi! Znepokojovalo ma, že sa znovu objavuje tá istá spomienka, no nemala som čo stratiť, a tak som sa nechala viesť týmto vnútorným hlasom do ešte väčšej hĺbky. Potom som počula slovo „odpustenie“! Predtým som svoju minulosť len prijala, ale toto prijatie so sebou prinášalo pocit hrdinstva, prežitia, bolo spojené s vlastným príbehom a emocionálnou „záťažou“, ktorú som vláčila stále so sebou. A tak som našla cestu k úplnému odpusteniu všetkého, čo sa v mojej minulosti odohralo. Až v tomto odpustení bolo možné nechať starú bolesť odísť a s ňou aj celý starý príbeh. Uvedomila som si, že tumor sa nedržal mňa, to ja som sa držala jeho... Napokon opustil moje telo, úplne a prirodzene, bez operácie, a to za šesť a pol týždňa.“

Podstata "Cesty"

Na najhlbšej úrovni máme všetci prístup k prirodzenej dokonalosti, nekonečnej uzdravujúcej a oslobodzujúcej sile, ktorá dokáže riadiť a vytvárať náš život úplne dokonalo a úžasne. Cesta neznamená zbavovať sa toho, čo vnímame ako nechcené alebo nepotrebné v našom živote. Skôr je nutné privítať všetko, čo tvorí našu osobnosť a čo doposiaľ nie je slobodné – najmä emócie. Vo chvíli, keď emóciu prežívame naplno, naše telo vypúšťa do krvi určité biochemické látky. V prípade, že emócia nie je vyjadrená alebo je priamo potlačená, tieto chemické látky sa usadia vo vnútri vašich buniek. A po nejakom čase, pokiaľ sa prejaví choroba, bude to pravdepodobne práve v mieste týchto buniek. Mnohí vedci a lekári to skúmali a tieto výsledky potvrdili. Dr. Bruce Lipton, Candace B. Pert, PhD. a Deepak Chopra, M. D., na molekulárnej úrovni dokázali, že potlačené emócie môžu viesť k tomu, že sa jednotlivé bunkové receptory zablokujú. Tieto bloky sa vzápätí stávajú prekážkou komunikácie, ktorá prebieha medzi zdravými bunkami, čím poškodia funkcie tela a následne spôsobia chorobu. Naopak, ak dovolíme emóciám a pocitom slobodne sa prejaviť, necháme receptory buniek otvorené, nezablokované, pomôžeme tým telu udržať sa zdravé. Metóda Cesta umožňuje ľuďom odkryť a vyčistiť bunkové spomienky a pomáha im otvoriť sa hlbokému pocitu slobody, nájsť pocit úplnosti a celistvosti a uzdraviť sa pomocou skutočného, hlbokého odpustenia.

Je Cesta aj pre vás?

Cesta je určená všetkým. Ak máte problémy so zdravím, so vzťahmi (neviete si nájsť partnera, so súčasným sa hádate), materiálne problémy (vrátane finančných) alebo sa vám nedarí niečo dosiahnuť (kariéra, vytýčený cieľ), prípadne nie ste v živote šťastní a naplnení, Cesta má reálne nástroje zmeniť to k pozitívnemu. Cesta je pre kohokoľvek, kto v živote hľadá hlboké odpovede na otázky a výzvy života. Cesta je vhodná pre každého, kto sa zaujíma o praktické metódy, ako žiť život naplno a ako naplno využiť svoj potenciál. Metóda je obľúbená predovšetkým preto, že pomáha ľuďom ísť skutočne do hĺbky, k jadru problému, stretnúť sa so svojím vnútorným sabotérom, vyrovnať sa s nezdravými vzorcami správania a odstrániť ich, vyčistiť. Potom môže žiariť náš skutočný, neobmedzený potenciál božskej bytosti.

Ak chcete urobiť prvý krok k naštartovaniu svojej vlastnej Cesty, autorka tejto úžasnej metódy, Brandon Bays, bude opäť na Slovensku, aby vás priviedla k vášmu skutočnému Ja. Zažite víkendový seminár Intenzívna Cesta 10. – 12. 4. 2015 v Bratislave – 3 dni, ktoré vám zmenia život! Viac informácií na www.brandonbays.sk.

Brandon Bays: Prežiť svoju cestu

Liečebnou metódou Cesty sa inšpirovali milióny ľudí na celom svete, ktorí nasledujú učenie Brandon Bays. Kniha Prežiť svoju cestu vznikla na základe výpovedí tých, ktorí sa pomocou tejto liečebnej metódy uzdravili a zmenili si život. Zoznámite sa v nej so šestnástimi skutočnými príbehmi ľudí, ktorí, často na pokraji smrti či odsúdení zomrieť, zobrali uzdravenie do vlastných rúk a prekonali depresiu, rakovinu, chronickú bolesť, závislosti a mnoho ďalších chorôb, čím premenili zdrvujúci žiaľ na pokoj v duši.

PRÍBEH BRANDON

Brandon Bays je americká spisovateľka, psychoterapeutka, liečiteľka a duchovná učiteľka. Metódu CESTA sformulovala v roku 1992 organickým spôsobom počas vlastného procesu uzdravovania. Moderná medicína jej diagnostikovala nádor na maternici až v štádiu, keď sa jeho veľkosť dala porovnať s veľkosťou basketbalovej lopty. Brandon sa vtedy rozhodla odložiť operáciu, nebrať žiadne lieky a vyliečiť sa prirodzenou cestou. Za necelých 7 týždňov jej nádor zmizol. Nemožné? Ale je to tak! Brandon využila svoje vedomosti z oblasti liečiteľstva, urobila niekoľko zmien v životnom štýle, ale nie iba to. Vydala sa ešte ďalej – hlboko do vlastnej duše, k svojej podstate, kde sa skrýva nekonečná múdrosť a schopnosť tela liečiť sa. Na základe vlastných skúseností potom zostavila návod na odhalenie príčin psychických a fyzických problémov a postup ich následného prirodzeného liečenia.