Liečivá sila je v nás, Rytmus života

Ak dokážete prijať a vyrovnať sa so svojimi potlačenými spomienkami, umožní vám to mať pod kontrolou vlastné zdravie. To je základná myšlienka liečebnej metódy, ktorá už pomohla mnohým ľuďom.
Zdroj: Rytmus života
Dátum: 05.03.2014

Potlačené emócie môžu mať za následok choroby

Choroby súvisia s potláčanými emóciami a spomienkami. Keď budete mať otvorenú vlastnú emocionalitu, bude na tom dobre aj vaše telo a psychika. Negatívny nestrávený pocit sa totiž nestratí, ale zostane zapísaný hlboko v nás, v dôsledku čoho v našom tele dochádza ku špecifickým chemickým zmenám. Tieto zmeny môžu ovplyvniť bunkové receptory, čo spôsobí zablokovanie vzájomnej komunikácie týchto a ostatných buniek v tele.

Ak zablokované bunky ostanú zablokované dlhší čas, existuje zvýšené riziko, že v prípade vzniku choroby sa táto choroba prejaví práve na mieste, kde sa nachádzajú zablokované bunky.

Liečba sa využíva na celom svete

Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela, mysle a duše. Využíva sa už v 43 krajinách. Je uznávanou metódou, ktorú v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete. Uplatňuje sa v centrách liečby rakoviny, závislostí, v centrách alternatívnej medicíny, vo väzniciach, vo firmách sa školí topmanažment, používa sa tiež v koučingu, pretože dokáže odhaliť skutočný potenciál ukrytý v každom z nás.

Uzdravenie závisí len od nás

Zakladateľkou tejto liečebnej metódy je Brandon Bays, svetovo uznávaná expertka na liečbu tela, mysle a duše, ktorá vyvinula a stále zdokonaľuje túto metódu na základe osobnej skúsenosti. V roku 1992 bol u nej zistený veľký tumor na maternici, ktorý si sama vyliečila za necelých sedem týždňov! Brandon využila všetky svoje znalosti a silnú vieru v prírodnú medicínu a holistickú liečbu. A išla ešte oveľa ďalej. Intuitívne načúvala múdrosti svojho tela a na prekvapenie svojich doktorov sa kompletne vyliečila. Bez absolvovania operácie a použitia akýchkoľvek liekov. Uzdravila sa čisto prírodnou cestou vďaka tomu, že našla emocionálnu príčinu nádoru a uvoľnila všetku potrebnú silu na liečbu v sebe. O svojom životnom príbehu napísala knihu, ktorá sa stala bestsellerom, a o svojej metóde liečenia prednáša po celom svete.

U každého to vyzerá inak

Sedenie Cesty (proces) môže absolvovať každý. Terapeut vás prevádza na ceste k vašim nevysporiadaným spomienkam. Človek ostáva plne pri vedomí a dokonca i silne skeptická myseľ zažíva uvoľnenie a hlboké realizácie, ktoré sa ešte dlho po sedení integrujú a prehlbujú vo vlastnom živote. To, ako terapia vyzerá, sa však nedá zovšeobecniť, pretože každý si proces zažíva po svojom a každému poskytne iný benefit.

Vyliečil sa z dlhodobej nespavosti

Zdenko (34) je úspešný podnikateľ, ktorý roky bojoval s nespavosťou: „Nedokázal som zaspať niekedy aj dve - tri noci za sebou. Napriek tomu, že som sa snažil končiť pracovný deň okolo šiestej hodiny večer, nedokázal som prestať myslieť na pracovné povinnosti. Ak sa mi podarilo zaspať, spánok trval maximálne tri hodiny. Bol som stále unavený a vyčerpaný. Hľadal som všetky dostupné riešenia. Práve v tomto období som sa dozvedel o metóde Cesta. Pod vedením terapeuta som sa naučil zvládať svoju myseľ, ktorá sa aj po skončení pracovného času nedokázala vypnúť. Po deviatich rokoch boja s nespavosťou som si vďaka Ceste konečne dokázal upratať v živote. Našiel som rovnováhu a pokoj, taký dôležitý pre pokojný spánok.“

***

Dajme svojim pocitom voľný priebeh

Laicky povedané, ak sme nejakú emóciu nedokázali prežiť, precítiť, ale z nejakého dôvodu sme ju v sebe potlačili, vedome či nevedome sme ju vytlačili zo svojej mysle, môže sa to po čase prejaviť chorobou na našom tele. Liečebná metóda Cesta (The Journey) pomáha ľuďom vrátiť sa do svojich starých spomienok, znovu ich prežiť, a tým zbaviť organizmus zablokovaných buniek, ktoré nám spôsobujú psychické aj fyzické problémy. To má za následok, že človek sa začne prirodzene uzdravovať.