Viera Horváthová

„Narodili sme sa, prišli sme na túto planétu niečo pochopit, niečo zažiť a zabudli sme.. preto, aby sme si opäť spomenuli... niekedy bolestivo... niekedy nie... pátrala som dvadsať rokov, cez postavený múr z hnevu, trápenia, nepochopenia, pocitu ublíženia... no sú cesty,  pre každého iná a som presvedčená, že ak sa zbavíme strachu odkryť, čo je pod našimi emóciami, ktoré potláčame, nájdeme radosť, vďačnosť, blaženosť a hlavne lásku. Mne sa to podarilo a to nie som ničím špeciálna, takže verím, že sa o to môže pokúsiť každý. Strávila som poučný a láskou naplnený víkend s ľuďmi, ktorým sa to darí tiež a preto, ak niekoho osloví moje zdieľanie, skúste vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a nájdite svoje šťastie a možno Vás práve metóda CESTA uzdraví.“  

Tento text som písala po jednom zo seminárov metódy CESTA a doslovne platí dodnes.

CESTA odštartovala skutočnú cestu do môjho vnútra... k vlastným strachom, bolestiam, radostiam, k svojmu surovému stavu, bez obalov a masiek... a vtedy nastal čas, tieto emócie liečiť... jednu po druhej.

Ak by som mala ísť ešte hlbšie, tak mi CESTA  zmenila život od základov. Po rokoch v našom právnom systéme, som nabrala odvahu skončiť s prácou, ktorá mi neprinášala radosť a  životný zmysel. Nie je to vždy nutné, u mňa to však bolo nevyhnutné. Vkročila som do neznáma, kde sa človek stretne sám so sebou a načúva vlastnému vnútru... zisťuje, čo ho naozaj teší, napĺňa. Nie to, čo by dobre vyzeralo, alebo sa páčilo iným. Uvedomila som si, že čo teší a napĺňa mňa je cítiť aj navonok.

Môžeme všetko a ak ste náhodou uverili druhým ľuďom ako aj ja v minulosti, že to tak nie je, tak to nie je pravda.

Život máme vo vlastných rukách, sme za neho zodpovední a práve metóda CESTA mi otvorila môj potenciál, z ktorého stále čerpám. Vnímam inak svoje okolie, ktoré len reflektuje moje momentálne nastavenie, či je to rodina, alebo širšie okolie. Znamená to, že výzvy prichádzajú stále, ale mení sa môj postoj.

Ak niekoho zaujal môj pohľad a vnímanie života, s pochopením a láskou budem Vašim terapeutom metódy CESTA.

Viera