Mgr. Tibor Oros

V mojej prvej práci v bratislavskej Záchrannej a zdravotnej službe som sa často stretával so psychickou aj fyzickou bolesťou ľudí. Ako v mladom človeku, plnom elánu do života, to vo mne otváralo hlboké pocity a emócie, premýšľal som o zmysle života.

Môj dlhodobý záujem o psychológiu a pedagogiku v priebehu ďalších rokov vyústil k štúdiu učiteľstva a psychológie. Aj počas tohto obdobia som naďalej hľadal odpovede na moje otázky, čítal veľké množstvo kníh, navštevoval rôzne semináre a prednášky.
Jednou z kníh bola Cesta od Brandon Bays. Po roku som sa rozhodol absolvovať jej seminár JI v Prahe (2011).

Tento prístup ma jednoducho nadchol – praktikoval som a zažíval procesy "na vlastnej koži".  Dostával som sa viac do kontaktu so sebou, začal som lepšie vnímať a chápať svoje pocity, viac prijímať sám seba a prirodzene cítiť pochopenie aj voči ostatným.

Rozhodol som sa pokračovať ďalej a v priebehu ďalšieho roka som absolvoval semináre v Nemecku a Holandsku, potrebné k získaniu akreditácie.

Keďže sa tento prístup stal súčasťou môjho života, tak som aj diplomovú prácu, k záveru štúdia na akademickej pôde, venoval metóde Cesta a jej možnostiam využitia v liečení závislostí (https://is.muni.cz/th/386321/pedf_m/diplomka.pdf). 

V súčasnosti sa venujem rozširovaniu povedomia o zdravom psychickom a fyzickom živote – spoluorganizujem sebapoznávacie a meditačné semináre bdelej prítomnosti, venujem sa sprevádzaniu a terapiám mládeže a dospelých.

Čo ponúkam v individuálnej terapii?

Možnosť zažiť vlastnou skúsenosťou v bezpečnom a podporujúcom prostredí, aký uvoľňujúci, oslobodzujúci a prirodzene liečivý je vplyv vedomého prístupu k vnútornému prostrediu pocitov, emócií a prežívaniu.