Mgr. Roman Bobák

Prežil som akoby dva životy. Prvý bol plný vnútorných blokov a strachov, ktoré ma priviedli k vyhoreniu a do depresie v 28. rokoch života. Dostal som antidepresíva a nič hlbšie neriešil. Bez vnútorných zmien som sa dostal späť do starej osobnosti, ktorú som neznášal. O rok neskôr sa opakovalo sa to isté, čo predtým - vyhorenie, ešte hlbšia depresia a pád na dno, hranicu života.

Tu začal môj druhý život začal v r. 2016. Pochopil som, že potrebujem ísť hlbšie a nájsť spôsob, ako sa zbaviť starej osobnosti, ktorá ma do depresie dostala. Našiel som terapiu Cesta, ktorá mi ukázala smer a zachránila život. Ponoril som sa do práce na sebe a naučil sa oslobodzovať zo starej osobnosti.

Oslobodil som sa z vnútorného zlomenia: potlačených emocionálnych blokov, ktoré vznikli nielen v tomto živote, ale aj v minulých. Tiež z vnútorných limitov, nezdravých presvedčení, programov, modelu sveta, ktoré ma ovplyvňovali ma až do nedávnej súčasnosti.

Od roku 2018 až po súčasnosť zhruba každé 2 týždne som niečo staré zo seba pustil. Vysadil som úspešne antidepresíva, ktoré som užíval dokopy cca 4 roka. Depresia a vyhorenie sú preč a viem, že sa nevrátia. O mojej ceste z depresie som napísal ebook.

Cesta mi dala nádej, že aj z tých najhlbších zážitkov, ktoré nás nejakým spôsobom poznačili, sa dá oslobodiť. Pochopil som, že nič nemusíme v sebe nosiť nastálo, ak sa rozhodneme to pustiť. S trvalým účinkom.

Dokážeme sa vyzdravieť aj z nevyliečiteľných chorôb. Okrem opakovaného vyhorenia a chronickej depresie a som sa uzdravil z mnohých fyzických prejavov - z alergie na kosenú trávu, chronických problémov s kolenami, orgánmi (búšenie srdca, stres), zmizla mi cysta, neustále hrbenie sa a iné.

Dnes zažívam hlbšiu vnútornú slobodu, než keď som sa narodil. Som presvedčený, že každá choroba má emocionálny základ - neprecítené emócie. Vďaka Terapii cesta ich viete nájsť, precítiť, a oslobodiť sa. Či už vás trápia hlboké choroby, alebo sa vám jednoducho v živote opakujú situácie, v ktorých sa neviete rozhodnúť správne, prípadne máte vnútorné hranice, ktoré vás limitujú žiť naplnenejší každodenný život, Cesta je veľmi účinná.

Som vďačný za všetko, čo som sa naučil, a chcem pomôcť tým, ktorí tiež hľadajú vnútornú slobodu, ku ktorej neustále kráčam aj ja.

Kurzy a semináre

Absolvoval som oficiálny terapeutický výcvik Terapie Cesta. Počas rokov aj rôzne kurzy a semináre (práca s Tieňmi podľa C.G.Junga, kvantovanie, Taoizmus - čchi kung, chodenie po onhi, konštelácie). Som tiež liečiteľom NadiSpirit tibetského univerzálneho liečenia (5. stupeň).

Mám 7-ročné skúsenosti s odbúravaním emocionálnych blokov pomocou Cesty u seba (autoterapia).
S klientami pracujem od roku 2022.

Moji klienti

Mám skúsenosti s klientami s depresiou, vyhorením, sám som užíval antidepresíva niekoľko rokov. Takisto v prípadoch: Ťažké životné situácie, straty, vnútorné bloky, hranice, limity, nezdravé presvedčenia, opakujúce sa situácie, naneplnený život.