Martina Michalíková

Keď sa pozriem spätne na môj život, vždy som bola taká nepokojná duša, hľadajúca niečo hlbšie. Prečo som tu, aký je zmysel môjho života? Prečo sa mi dejú veci? Druhí sú spokojní, veselí, šťastní a prečo ja nie? Život mi pripadal ťažký, nerozumela som mu. Prejavovalo sa to aj na fyzickej úrovni- neustále som bola vyčerpaná, bez energie. Odpovede na moje otázky som hľadala v motivačných knihách (aj Cesta medzi nimi bola) neskôr na rôznych kurzoch a seminároch. Všetky mi niečo dali, posunuli ma, ale stále tá skladačka nebola kompletná. Cítila som, že je niečo viac, niečo ešte hlbšie.

Až prišiel rok 2013 a s ním ťažká emočná rana v podobe náhlej nečakanej smrti mojej blízkej priateľky. Na niekoľko mesiacov som upadla do stavu hlbokého smútku, apatie a bezmocnosti. Cítila som sa stratená a nevidela cestu von.

V tom čase sa ku mne "náhodou" dostala informácia, že Brandon bude mať prednášku v Bratislave pred avizovaným seminárom. Volanie duše bolo veľmi silné, srdce mi búchalo, proste som tam musela ísť. A áno, presne som našla to, čo som hľadala. Tak jednoduchá a pritom komplexná metóda, ktorá ide naozaj do hĺbky.

Po prvom seminári Cesty som postupne absolvovala všetky semináre spadajúce do Terapeutického programu. S každým seminárom som sa ponárala stále viac do seba, aby som pochopila svoje správanie, odhalila a vyčistila si svoje strachy, nezdravé vzorce, limitujúce presvedčenia, bloky týkajúce sa hojnosti. Opustila som prácu po 30 rokoch, ktorá ma už nenapĺňala. Objavila som v sebe emócie, ktoré som ani nevedela, že mám. Zvýšila sa mi sebaláska, súcit a pochopenie druhých.

Dnes je Cesta mojou každodennou súčasťou. Už to nie je len metóda, je to životný štýl. Som šťastnejšia, slobodnejšia, sebavedomejšia, než kedykoľvek predtým. Som autentická, emócie prežívam naplno tak, ako to cítim. A či mám v živote všetko vyriešené? Určite nie, ale reagujem na situácie inak, s väčším pokojom a s vedomím, že všetko sa deje tak ako má. Užívam si všetko, čo mi život prináša. S láskou a pokorou. Už nie som obeť, ale spolutvorca. A za to všetko vďačím Ceste.

Ak vám už život neprináša uspokojenie a radosť, vaša duša volá po zmene, bude mi cťou sprevádzať vás a byť súčasťou vašej premeny.

S láskou Martina