Martina Ballonová

Vo chvíľach úplného stíšenia, sa mi vynára spomienka, ako sedím v školskej lavici a mám pocit obrovského šťastia a veľmi sa teším na všetko čo v živote zažijem. Nezáležalo na tom, čo zažívam teraz a boli to ťažké chvíle plné násilia, hnevu, stresu a strachu. Napriek tomu všetkému som verila, že mám a budem mať krásny život. Medzi 17 až 29 rokom života som sa cítila často stratená. Potom sa mi narodil syn, následne prišli zdravotné problémy, ktoré som ťažko niesla. Niekde v tom období som začala vnímať znamenia. Najprv prišla knižka od Louise Hay: Miluj svoj život na odporúčanie mojej maminy, ktorá ju takmer každý deň otvárala od môjho detstva. Zaujímavé, že dovtedy som ju ani raz neotvorila. Dnes sa nečudujem. Učiteľ sa dostaví, keď je žiak pripravený J

Narazila som na knižku od Brandon Bays: Cesta. Po prečítaní ma objala obrovská neutíchajúca túžba aspoň raz vidieť Brandon naživo. Keď sa tak stalo po prvý krát, mala som slzy v očiach. Brandon, Cesta, terapeuti, priatelia na Ceste mi dodnes pomáhajú otvárať bolestivé miesta potlačené hlboko vo mne. Je to obrovský dar. Dar, ktorý môžem a túžim šíriť. Aspoň na okamih zachyť ten detský hlas v sebe, ktorý je našim kompasom.

Nezáleží na tom, či ťa na tvojej ceste budem sprevádzať ja, záleží na tom byť v spojení s vnútorným kompasom. Bude mi však obrovskou cťou, ak to budem ja.