Lucia Kovacs

S metódou CESTA som sa stretla na jednej prednáške v roku 2014. No trvalo mi asi ďalšie 2 roky, kým som pocítila jej opätovné volanie. Po prečítaní knihy prišla chuť vyskúšať a dozvedieť sa niečo viac. Na svoju prvú terapiu si pamätám akoby to bolo včera. To, čo sa mi tam objavilo, som vôbec nepokladala za dôležité. Evidentne niečo vo mne malo iný názor a ja som za to dodnes nesmierne vďačná. Otvorilo mi to totižto dvere k samej sebe.

Vďaka Ceste som objavila samú seba; spoznala som svoje reakcie, začala som viac vnímať niektoré svoje rozhodnutia a svoje vzorce správania. Veľa vecí sa mi odkrylo a stále odkrýva. Nie, nemám poriešené všetko, ale stále na tom aj prostredníctvom metódy CESTA pracujem - je to predsa len cesta. Vďaka tomu, že pracujem na sebe, sa mení aj moje okolie a ľudia okolo mňa.
Cesta mi priniesla do života veľa krásnych situácií a uvedomení. Som sebavedomejšia, slobodnejšia, vďačnejšia, veľa vecí viem riešiť inak ako kedysi a najmä jej vďačím za možnosť otehotnieť. Poodkrývala veci, ktoré nám v tom bránili. Na druhej strane mi zas zobrala veľa strachov, stresu, hnevu a pochybností.

Tak ako zvyknem hovoriť svojim klientom, je to ako šúpanie vrstiev cibule. Každé sedenie odkryje niečo ďalšie a hlbšie. Nemôžem predsa chcieť poriešiť celý svoj život (20-30-40-50 rokov) jedným sedením.

Myslím si, že na každý problém sa dá pozrieť cez terapiu; ide len o to, ako veľmi je na to človek pripravený a otvorený. Naše podvedomie presne vie, čo potrebujeme, aj keď nám sa to môže zdať v tej chvíli zbytočné a nepodstatné. Treba mu len veriť a nasledovať ho. Časom sa nám vyskladá ten správny obraz a všetky jeho kúsky zapadnú na to správne miesto.

Ako predsa hovorí jedno indické príslovie: Na konci je všetko v poriadku a ak nie je, tak to nie je ešte koniec.