Ing. Michaela Schusterová

Narodila som sa v Prahe, kde som vyrastala a vyštudovala Stavebnú fakultu. Osud Života ma však zavial až do ďalekého Popradu. Na príčine boli modré oči môjho manžela :) a vďaka nemu som aj naplnila svoje materské cítenie a stala sa maminkou troch detí.

Až do obdobia okolo svojej tridsiatky som žila bežným životom. Postupne sa však začali vynárať dlhodobé problémy s trávením a veľmi nepríjemný ekzém. A pretože klasická medicína neúčinkovala (možno len krátkodobo) bola som nútená začať hľadať iné alternatívne spôsoby ako si pomôcť. A tak začala moja cesta objavovania a hľadania – hlavne samej seba. Absolvovala som rad seminárov, skúšala rôzne metódy. A ako som si postupne čistila svoje „bolístky“, zistila som pre mňa zásadné poznanie, že každý z nás je niečím jedinečný a úžasný. Túto skutočnosť máme často prekrytú nánosom našich strachov a presvedčení, nálepkami, ktoré nám dala výchova a spoločnosť, svojou nevedomosťou. Ja som si totiž svoju jedinečnosť alebo originalitu do tej doby vôbec neuvedomovala :).

Mojimi vzormi sa postupne stáli ľudia, ktorí boli orientovaní na prírodu, ktorí rešpektovali prírodné zákony a bola z nich cítiť vyrovnanosť, pokora a empatia.

Obrovský zlom v mojom živote nastal, keď som stretla jogu. Zrazu tu bolo niečo, vďaka čomu sa mi začala zlepšovať moja boľavá chrbtica a dokázala sa stíšiť moja veľmi aktívna myseľ. A keď sa mi sem-tam zadarilo, prišlo niečo, čo som predtým nikdy nepoznala – vnútorné ticho, pokoj a mier. Prišiel stav, kedy človek len bol a nepotreboval na to nič z vonkajšieho sveta. Spojila som sa so svojou Podstatou. Samozrejme s jogou prišiel aj ekologický spôsob života – v strave, v používaní chémie v domácnosti, v prístupe k životnému prostrediu.

A potom ma stretla CESTA Brandon Bays :). Začalo to článkom v časopise, ktorý mi podstrčil kolega v práci a po jeho prečítaní som vedela, že na avizovaný seminár musím ísť. Po absolvovaní prvého seminára, kedy som bola očarená obrovskou charizmou samotnej Brandon Bays, prišla spontánna túžba pokračovať ďalej v tejto Ceste a zúčastniť sa celého výukového programu pre terapeutov. Úžasný bol pre mňa jeden z tejto série seminárov – seminár Hojnosť – kedy som si maximálne uvedomila, že výšku našich cieľov si určujeme len my sami. Že všetci (naozaj všetci) máme neobmedzené možnosti v sebe, len sa musíme naučiť veriť si, zbaviť sa svojich strachov a dovoliť si pripínať krídla, aby sme mohli lietať :). Vďaka metóde CESTA som objavila spôsob, ako si do hĺbky odstrániť problémy, ktoré sa vynoria počas života a, hlavne, začala som byť úprimná sama k sebe.

Na seminári Hojnosť som si uvedomila, za čo všetko môžem byť vďačná, a tak v súčasnosti ďakujem za každý deň, ktorý môžem prežiť; za svoju rodinu, ktorú mám; za Slnko, ktoré mi svieti nad hlavou; za krásnu prírodu, ktorá ma obklopuje; za milovaný Poprad, ktorý mi neskutočným spôsobom prirástol k srdcu; ďakujem za poznanie, ktorého sa mi dostalo; ďakujem za úžasných priateľov, ktorí ma obklopujú; ďakujem za jogu, ktorú som stretla; ďakujem za CESTU, po ktorej môžem kráčať.

A preto vás vítam na svojej CESTE. Keď budeme po nej chvíľu kráčať spolu, určite nás to obohatí navzájom :).... pretože žiadne stretnutia nie sú náhodné !!!