Ing. Jarmila Kuricová

Prvý kurz metódy Cesta som absolvovala v apríli 2017. Keď autorka tejto metódy Brandon Bays kráčala smerom k pódiu, príjemne sa usmievala a po vystúpení na pódium začala vítať všetkých účastníkov veľmi príjemným a srdečným tónom. Ja som v tom momente cítila v sebe neotrasiteľnú istotu, že som na správnom mieste a z tohoto pocitu mi až vyhŕkli slzy.

Nemala som vtedy prečítanú žiadnu knihu od tejto autorky. Na kurz som išla na odporúčanie mojej kamarátky, ktorá už kurz absolvovala. Až po kurze som si zohnala základnú knihu s názvom „Cesta“ a keď som sa tak na ňu pozerala, tak som si spomenula, že tú knihu som už mala v ruke v niektorom kníhkupectve pred niekoľkými rokmi. No obálka na mňa pôsobila tak, že to bude asi niečo o nejakom „americkom sne“ a nejakých nereálnych veciach, ktoré moja logická myseľ nedokáže spracovať... Bez toho, aby som tú knihu vôbec otvorila a aspoň trošku si z nej prečítala, založila som ju späť do poličky.

A tak som si ešte niekoľko rokov počkala. Pravdepodobne som tie roky potrebovala na to, aby som ešte poskúšala všelijaké kurzy týkajúce sa osobnostného rozvoja, pozitívneho myslenia, psychológie... a aby som potom nakoniec mohla prísť na kurz Cesty a vidieť ako táto metóda toto všetko pekne dáva dokopy a poskytuje veľmi jasný postup, ako človek môže nájsť múdrosť v sebe samom a zbaviť sa emocionálnej záťaže, ktorú si väčšinou neustále dlhé roky ťahajú ľudia so sebou a vôbec nevedia, že s tým sa skutočne dá niečo robiť, a tak sa dostať k vnútornej slobode, pokoju, šťastiu, pravde.

Týmto „receptom“, ktorý táto metóda ponúka, som bola tak očarená, že som sa rozhodla absolvovať program pre terapeutov metódy Cesta, aby som aj ja mohla týmto spôsobom pomáhať ďalším ľuďom. Som tu, aby som Vás mohla sprevádzať na ceste k slobode, pokoju, šťastiu, pravde.

S láskou
Jarmila