Ing. Erika Židková

Moja cesta k Ceste bola dlhá a miestami kľukatá. V posledných rokoch som pociťovala, že môj život je síce zaistený, dostalo sa mi kvalitného vzdelania, mala som peknú rodinu, manžela, deti, zamestnanie, slúžilo mi zdravie, ale ... Život deň po dni plynul nejakú zotrvačnosťou, v hlboko vyšliapaných koľajach a ja som stále viac cítila, že všetko je akési ploché, moje dni boli ovládané zvonku a akoby mi chýbala základná životná esencia.

Začala som hľadať. Zúčastňovala som sa rôznych sebepoznávacích seminárov na tému emočnej inteligencie a koučingu spoločnosti VEVA.CZ, absolvovala som zážitkovú muzikoterapiu u Štefana Raka, terapiu tancom u Tamary Melis, terapiu smiechom s Ejvind Jacobsen. Zažila som silné zážitkové pobytové kurzy s havajkou Kahuna Auntie Anou Kapihe s učením Ho`oponopono, učenie s pani Larisou Fotini a jej viacúrovňovým systémom liečenia a mnohé ďalšie. Pravidelne som po dobu siedmich rokov nazerala do svojho vnútra pri maľovaní mandál a prepájala sa so svojou pravou mozgovou hemisférou. Celé moje obdobie vnútorného hľadania bolo sprevádzané menšími i veľkými vonkajšími udalosťami, kedy sa postupne začali v mojom manželstve objavovať problémy , ktoré nakoniec skončili rozpadom manželstva a následne som dostala aj výpoveď zo zamestnania.

V tom nepríjemnom čase mi na polici v mestskej knižnici padla do oka kniha Sloboda od Brandon Bays, ktorá tak upútala moju pozornosť, že som vzápätí začala surfovať po internete a skúmať, aké sú možnosti dostať sa bližšie k seminárom, ktoré Brandon ponúka. O pár mesiacov neskôr som náhodne získala informáciu, že Brandon Bays prvýkrát navštívi Bratislavu a povedie tu svoj základný trojdňový seminár. Nič nezabránilo tomu, aby som sa vytúženého seminára zúčastnila a naplno si ho užila. Už v priebehu tých prvých troch dní som cítila, že Cesta je presne to, čo dokáže rozbúšiť moje srdce. Cesta je spôsob, ako sa pripraviť na odovzdanie vlády nad svojím životom z logickej mysle do milujúceho srdca. V priebehu nasledujúceho roka som sa zúčastňovala aj ďalších seminárov Cesty, až som absolvovala celý program pre certifikovaných terapeutov. Prešla som si všetkými typmi terapeutických procesov, postupne vyčistila už neslúžiace presvedčenia, sľuby, vzorce myslenia, správania, a tak uvoľňovala bloky, ktoré bránili kvalitatívne novému naplneniu môjho života. Po mojom transformačnom procese som postupne začala meniť oblasť svojho tvorivého pôsobenia a pochopila som, že to, čo hľadám, nie je ani predo mnou, ani za mnou, ale vnútri mňa samej. A žiadny iný človek nedokáže naplniť môj život lepšie, než ja sama, keď načúvam tejto hlboko láskavej a ničím neobmedzenej sile.

Teším sa na vás, ktorých sa dotkli moje slová a lúčim sa citátom Margaret Atwood: "Keď nič nie je isté, všetko je možné."

S láskou

Erika