Viera Belovičová

Od mladosti som sa potýkala so svojim strachom. Bála som sa všetkého a o všetko. Cítila som, že nejako nie som v poriadku, že nie som dosť dobrá, snažila som sa to všemocne zakryť a získať lásku ľudí okolo seba. Bála som sa, že keď zistia, kto naozaj som, už ma nebudú milovať. Môj strach ma však natoľko obťažoval, že som bola nútená stále hľadať.

Po 20 rokoch, napriek pozitívnemu mysleniu, afirmáciám, radikálnom odpustení, hooponopono a stovkám kníh, som stále vo vnútri cítila ten pocit, ten vnútorný strach. Nevedela som, z čoho pramení, odkiaľ sa berie, iba som cítila, že je tam. Snažila som sa ho odtiaľ dostať, nejako ho prekonať, ako radili mnohé knihy. Na ceste hľadania som sa stretla s knihou „Cesta“ od Brandon Bays. ktorá mi po prvý krát ukázala, ako pred strachom neutekať, ako ho prijať. Nasledovala terapia, seminár so samotnou autorkou knihy v Prahe a onedlho na to celý terapeutický výcvik. Výcvik som absolvovala kvôli sebe, vo sne by ma nenapadlo, že raz budem sprevádzať „cestou“ iných ľudí. Po objavení vlastného ja, vnútornej slobody a radosti z bytia sa mi zdalo nefér nešíriť túto metódu ďalej. A tak dnes pracujem ako terapeut cesty a som vďačná za to, že prostredníctvom mňa môžu ďalší a ďalší ľudia objavovať to svoje pomyselné svetielko, ktoré v ich vnútri horí.

Ak ste sa našli sa v mojom príbehu, alebo cítite to volanie svojej dušičky, hoci možno myseľ namieta, ja na to nie som, keby som mal čas, tak by som išiel, keby som na to mal, avšak nabudúce keď tu bude, potom pôjdem...., vedzte, že to je strach, ktorý máme všetci, strach z neznámeho a neistého, strach, ktorým sa môžete práve v procesoch cesty „spriateliť“. Choďte za tým volaním, nič v tomto materiálnom svete nezaplní to prázdne miesto, ktoré každý z nás v sebe tušíme.

Možno Váš život nesprevádza strach, možno ho sprevádza pocit krivdy, hnev, smútok, či iné negatívne emócie, všetky sú iba tým pomyselným tienidlom na svetielku, ktoré je vo vnútri každého z nás.

Teším sa na prípadné stretnutie s Vami!