Monika Struhárová

K metóde Cesta som sa dostala v jednom z najťažších období svojho života. Žila som šťastným, no hektickým životom. Mala som prácu snov, ktorá ma nesmierne napĺňala. Tvrdý svet biznisu som kompenzovala rodinou, priateľmi a cestovaním a spoznávaním krás sveta, prírody, kultúr, ľudí.

Nikdy mi ani nenapadlo, že by som o to mohla raz prísť.

Keď mi ďiagnostikovali neliečiteľnú chorobu zraku, môj život sa zrazu zmenil od základov. Lekári ma pripravovali na najhoršie, keďže súčasná medicína ešte nevyvinula žiadny liek, ktorý by mi pomohol. Jediné, na čom sa zhodli, bolo to, že choroba má zhoršujúci sa charakter a nádej na zlepšenie v podstate neexistuje.

Zmocnila sa ma bezmocnosť. Nie je predsa možné, aby sa s tým nedalo nič robiť! Samozrejme, rozhodla som sa nevzdať a bojovať. Neuvedomila som si však, že v konečnom dôsledku som bojovala proti sebe. Môj svet sa začal pomaly rúcať. Kvôli zdraviu som časom musela opustiť vysnívanú prácu a duševný stav sa zrkadlil v mojom živote. Pýtala som sa, prečo sa to stalo práve mne...

Pomoc priniesla až Cesta. Keď moje prvé kroky v tejto alternatívnej liečbe odhalili hnev a strach, vôbec ma to neprekvapilo. Postupne som pochopila, prečo sa emócie zakoreňujú v našich bunkách, ako nám to ovplyvňuje život, zapríčiňuje choroby a že jedine my sami to dokážeme zmeniť.

Dnes som nesmierne vďačná Brandon za to, že Cestu vytvorila a aj sebe za to, že som vždy našla odvahu a silu vo svojej ceste pokračovať. Moje cesty už nevedú len do sveta. Dnes „cestujem“ oveľa častejšie do svojho vnútra a to je neporovnateľne väčší a cennejší zážitok, pretože ma hlboko upokojí a lieči. Môj hnev a strach sa zmenili na slobodu, pokoj a lásku.

Cestu skutočne považujem za ten najlepší liek. Prináša zázraky a mení život. Ďakujem, že zmenila život aj mne.