Zázraky nosíme v sebe, Eurotelevízia

Američanka Brandon Bays mala v tele nádor veľký ako basketbalová lopta. Slovák Michal Andrejco 30 rokov trpel astmou, alergiami, ku ktorým sa neskôr pridali ďalšie diagnózy. Obidvaja sa zo zdrvujúcich ťažkostí dostali ROVNAKOU CESTOU.
Brandon Cestu vymyslela a Michal po nej kráča.

Aj spomienky dokážu zničiť zdravie

Zdroj: Eurotelevízia
Autor: Silvia Lispuchová
Dátum: 25.10.2013

Keď sa s nimi začnete rozprávať, uveríte, že zázraky existujú, hoci sa radíte do tábora pochybovačov a neveriacich Tomášov.

„Nepoznám jednoduchšiu a hlbšiu metódu, ktorá poskytuje skutočné a trvalé odstránenie samotných príčin akýchkoľvek zdravotných, vzťahových či materiálnych problémov," vyhlasuje MICHAL ANDREJCO o spôsobe uzdravovania menom Cesta. „Pri tejto metóde sa každému človeku automaticky otvárajú stavy tzv. rozšíreného vedomia, ktoré sú následne zodpovedné za uzdravenie. Sem patria i javy opisované ako takzvané zázraky," hovorí Michal, ktorý po rokoch trápenia s astmou, alergiami, celiakiou, tráviacimi ťažkosťami, so zápalom žalúdka (schudol 31 kilogramov) nemá žiadne astmatické ani alergické prejavy, ktoré predtým považoval za bežné. Štyri roky neberie žiadne lieky, a nielenže sa cíti dobre, ale aj výsledky vyšetrení potvrdzujú, že je zdravý. Dokonca som sa vrátil k normálnej hmotnosti i strave. „Už počas prvého ozdravného s sedenia som sa dostal do stavu, ktorý sa dá len zažiť, nie vysvetliť," prekvapuje muž, ktorý v minulosti veril iba klasickej medicíne a v nej i pracoval (podnikal v oblasti medzinárodného obchodu a distribúcie so zdravotníckymi produktmi). Jeho život sa úplne zmenil: absolvoval medzinárodné štúdium po boku Brandon Bays a v Bratislave založil kliniku celostnej medicíny Medante, kde pôsobí i ako terapeut.

Svet sa musí zmeniť

Autorka Cesty, americká spisovateľka, psychoterapeutka Brandon Bays sa nádoru zbavila za sedem týždňov bez chirurgického zákroku, ktorý jej lekári naliehavo odporúčali. Rozhodla sa pre vlastnú cestu, presvedčená o neohraničených samoozdravných schopnostiach tela. Na základe vlastnej skúsenosti vyvinula metódu a napísala o tom knihu, ktorú preložili do 24 jazykov a vydali v 30 krajinách sveta.

* ETV: Napriek tomu, že oficiálna medicína napreduje míľovými krokmi, tabletky už máme takmer na všetko, trend hľadania nových ciest, prirodzeného ozdravenia, silnie. Prečo?

BRANDON BAYS: Hneď z viacerých dôvodov. Jeden z nich je ten, že ľudia majú pocit, že chcú byť súčasťou uzdravovacieho procesu samého seba. Čím ďalej nástojčivejšie si tiež uvedomujú, že okolo nás je čoraz viac chémie a farmaceutické spoločnosti chcú zarábať čoraz viac... No mnohé z tých liekov sú aj veľmi nebezpečné. Nedávno som čítala článok o piatich nových antibiotikách, ktoré by mali byť predpisované na tie najvážnejšie diagnózy, najsilnejšie infekcie. Jeden z ich vedľajších účinkov je totiž fatálny - smrť. Ľudia si túto hrozbu začínajú uvedomovať. Dokonca i moja sestra, napriek tomu, že je odborníčka v oblasti onkológie, chodí si ku mne po rady. Až 85 percent chorôb totiž pochádza z problémov na emočnej úrovni, čo dnes pripúšťa i oficiálna medicína. Ibaže lekári sú mechanicky vytrénovaní na istý spôsob liečenia, pri ktorom neberú do úvahy pozadie problému.

* ETV: Je vaša metóda skutočne pre každého, naozaj má každý tú silu, trpezlivosť, vytrvalosť pustiť sa na cestu vlastného ozdravenia?


Prirodzený inštinkt nás varuje, ale i nabáda hľadať cestu, príčiny aj východisko v sebe. No niekedy sa ľudia naozaj potrebujú dostať až na dno, aby si uvedomili, že s problémom, ktorý ich trápi, treba niečo robiť. Niektorí si prečítajú knihu a osloví ich, iní si povedia - je to príliš namáhavé, aby som to skúšal. Lebo moja Cesta nie ten druh knihy, ktoré vám tvrdia, že stačí ráno vstať a povedať si - cítim sa dobre a všetko už bude fajn. Cesta je práca, radikálne uzdravovanie sa, ale dokáže to každý. Je to učenie o uvedomovaní si vlastnej minulosti aj o odpúšťaní, a preto by malo byť súčasťou každej domácnosti.

* ETV: Dokáže človek túto metódu aplikovať sám na sebe alebo potrebuje vedenie?


Môže, ale je to veľmi individuálne. Niektorí ľudia absolvujú kurz a postupne dokážu riešiť problémy vlastné aj členov svojej rodiny. Iní si prečítajú knihu a povedia si, že si z minulosti, z detstva nesú príliš veľa problémov, s ktorými si nevedia rady, a radšej si vyberú terapeuta. Sú ľudia, ktorí nemajú fyzický problém, ale cítia, že im niečo chýba, že sú zablokovaní v práci, vo vzťahoch. Mnohí sa pohybujú ako v kruhu, v cykloch, z ktorého sa nedokážu vymotať. Opakujú sa im tie isté diagnózy, vracia sa ten istý úraz, ako keby vtedy, keď sa to stalo prvý raz, nepochopili, prečo sa to deje. Že k nim hovorí ich duša a nabáda ich ku zmene.

* ETV: Chodíte po celom svete, vidíte v ňom aj nejaké pozitívne zmeny okrem krízy, ktorá ním zmieta?

Keď som pred rokmi prvý raz prišla do Veľkej Británie, ľudia sa hanbili priznať, že sa zaujímajú o duchovné veci či alternatívne metódy. Dnes o tom pokojne rozprávajú pri káve. Ešte pred dvanástimi rokmi som v Nemecku narážala na veľmi rezervovaných a chladných ľudí, dnes sú oveľa uvoľnenejší a príjemnejší. Práve vďaka kríze vo svete si ľudia začali viac uvedomovať, že svet sa musí zmeniť.

Ako to funguje

Až 85 % všetkých stavov fyzickej či psychickej nepohody spôsobujú nespracované alebo zle spracované emócie, spomienky a programy uložené v pamäti buniek. Cesta učí zachytávať, rozpoznávať a trvalo odstraňovať nezdravé, často podvedomé vzorce správania, ktoré fungujú ako naši vlastní vnútorní sabotéri. Človek sa vracia do vlastných, väčšinou dávno potlačených spomienok, aby mu bolo umožnené zažiť ich v úplne inom zornom uhle a konečne sa cez ne preniesť a odpustiť. Tým, ktorých za to vinil, i sebe.

V stave rozšíreného vedomia sám nájde odpovede na otázky, ktoré sú v jeho živote aktuálne.

O čom to je:

Cesta sa považuje za jednu z najúčinnejších metód liečenia tela a mysle. V Holandsku ju ako jedinú aternatívnu metódu zdravotné poisťovne preplácajú štátnym zamestnancom, v Izraeli ju povinne absolvujú zamestnanci ministerstva školstva. Vychádza zo štúdií endokrinológa Dr. Deepaka Chopru (úspešného autora viac ako 50 kníh) a renomovanej molekulárnej biologičky, doktorky Candace Pertovej, autorky knižky Emočné molekuly. Tá hovorí o vplyve, ktorý majú potláčané spomienky na naše bunky: kedykoľvek prežívame prudkú, silnú emóciu, ktorú potlačíme alebo uzavrieme, dochádza v tele k špecifickým chemickým zmenám. Tieto zmeny môžu ovplyvniť bunkové receptory, čím príde k zablokovaniu vzájomnej komunikácie týchto a ostatných buniek v tele. Ak blok trvá dlhší čas, hrozí zvýšené riziko, že v prípade vzniku choroby sa problém prejaví práve na mieste, kde sa nachádzajú zablokované receptory.